Według najnowszych informacji firma LG Electronics zaczęła po cichu przyjmować zamówienia od osób zamożnych na jeden z najdroższych telewizorów, jakie kiedykolwiek wyprodukowała, czyli 2021 OLED R. Jest to telewizor OLED z ekranem, który jest na tyle elastyczny, że można go zwinąć i schować poza zasięgiem wzroku, gdy nie jest używany. Według doniesień LG przyjmuje zamówienia od klientów z całego świata.

Rozwijany LG w sprzedaży

Rozwijany LG w sprzedaży

OLED R jest dostępny od zeszłego roku w Korei Południowej i kosztuje około 100 tysięcy dolarów. Przy tej cenie można założyć, że tylko najbogatsi nabywcy nawet rozważaliby zakup. W końcu z taką sumą można by wybudować spory dom, lub mieszkanie. I to za zwijany panel OLED, który może ulec uszkodzeniu lub wypaleniu z czasem.

Zobacz też: Steam i CS:GO furtką dla hakerów? Wszystko przez błąd w silniku Source

Jak można się spodziewać po cenie, raporty wskazują, że tylko kilka telewizorów zostało sprzedanych. Dostępne są trzy opcje oglądania, w tym Full View, Line View i Zero View, w zależności od potrzeb użytkownika. Telewizory obsługują komendy głosowe i mogą być podłączone do sieci inteligentnego domu. Obsługiwani asystenci głosowi to Amazon Alexa, Google Assistant i Siri.Telewizor 2021 OLED R obsługuje również AirPlay 2 oraz HomeKit. Jednym z ciekawych aspektów opcji Line View jest możliwość częściowego rozwinięcia telewizora w celu obsługi aplikacji, które nie potrzebują pełnego ekranu. Funkcje wspierające tę opcję obejmują tryb zegara i tryb pogody. W trybie ramki można wyświetlać zdjęcia ze smartfonów, a tryb Mood tworzy relaksujące środowisko do słuchania muzyki. Tryb Zero View zwija ekran całkowicie w dół do dostarczonej podstawy. W tym trybie telewizor może nadal odtwarzać muzykę i inne treści audio za pomocą wewnętrznego wielokanałowego systemu audio obsługującego technologię Dolby Atmos.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.