Żyjąc w ciągłym biegu i przemieszczając się z miejsca na miejsce mamy względem sprzętu pewne wymagania. Do podstawowych należą rzecz jasna długi czas pracy na baterii, oraz niska waga, a także poręczność. Prędzej czy później jednak się przekonujemy, że takie urządzenie powinno także być wytrzymałe. Nie brakuje także osób, które po prostu nie obchodzą się zbyt delikatnie ze sprzętem. I dla nich również nowy Acer ENDURO Urban N3 powinien być świetnym wyborem.

Acer ENDURO Urban N3

Mamy tu bowiem do czynienia z urządzeniem pancernym. Owszem, nie jest to ani sprzęt wojskowy, ani dedykowany do pracy w ekstremalnych warunkach. Takie jednak kosztują niemałą fortunę. Mamy tu jednak urządzenie, które powinno być wystarczające w ekstremalnych domowych warunkach, lub podczas podróży. Nie przy tonach pyłu i ostrzale. Sprzęt ten spełnia normy objęte w certyfikatach MIL-STD 810H i IP53. Tym samym sprzęt ten powinien być stosunkowo odporny na pył i deszcz. Nie jest on jednak w pełni pyłoszczelny, ani wodoodporny. 

Zobacz też: Nowa alternatywa dla Raspberry Pi nadciąga – będzie oparta na wolnej architekturze RISC-V

Istotna jest także specyfikacja tego urządzenia. Acer ENDURO Urban N3 będzie dostępny w dwóch konfiguracjach, a obie wyposażone są w 11. generację procesorów Intel Core. Model podstawowy, którego cena ma wynosić 799,99 dolarów, czyli znając życie około 4000 PLN kiedy trafi na sklepowe półki w Polsce, jest wyposażony w procesor Core i5-1135G7, 8 GB DDR4 RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Drugi model kosztuje 999,99 dolarów (czyli około 4700 PLN z podatkami) jest wyposażony w procesor Core i7-1165G7, 16 GB DDR4 dysk SSD o pojemności 1 TB. Oba laptopy mają 14-calowy wyświetlacz IPS 1080p i wykorzystują zintegrowany układ graficzny Intel Xe. Jeśli zaś chodzi o baterię, to ta ma wytrzymywać do 13 godzin pracy. 

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.