Jeśli miałeś problemy z dziwnym formatowaniem tekstu lub po prostu ogólnie nie byłeś w stanie edytować Dokumentów Google, to nie jesteś sam. Nie do końca wiadomo jaki mechanizm stoi za problemami, jednak wiele osób zauważyło, że te ustąpiły po wyłączeniu blokerów reklam. Co ciekawe problem nie dotyka wszystkich użytkowników, a działa głównie losowo. Google natomiast wciąż nie udzieliło żadnych wyjaśnień w powyższej sprawie.

Problemy z Dokumentami Google

Problemy z Dokumentami Google
Dokumenty Google to popularny edytor tekstu na Androida.

Podobne zgłoszenia dotyczą także Prezentacji Google. Na szczęście nie ma najmniejszych doniesień na temat problemów z aplikacją Arkusze. Nie wiadomo jednak, czy błąd ten nie dotyczy innych usług Google Workspace. Samemu trudno mi to zweryfikować, ponieważ nie mam z tym problemów mimo starań z próbą instalowania różnych typów blokerów reklam. W Internecie jest za to multum zgłoszeń dotyczących tej kwestii. Jednym z objawów ma być to, że tekst wychodzi poza pole do pisania i znajduje się pod innymi elementami na stronie edytora. Zdarza się także, że nachodzi sam na siebie, przez co również jest nieczytelny. 

Zobacz też: Kiedy notch zniknie z iPhone’ów? Być może dopiero w iPhonie 15

W skrajnych przypadkach problem ten nawet uniemożliwia całkowicie edycję dokumentu. Co ciekawe problemy te nie są zależne od konta Google. Niektórzy napotykają się na nie na jednym komputerze, a na innym już nie. Rozszerzenia inne niż adblockery, które modyfikują zawartość strony, mogą również powodować ten problem. Jeśli jednak ten występuje w nawet po wyłączeniu wszystkich dodatków, to pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie: zmiana przeglądarki. Okazuje się bowiem, że problem dotyczy jedynie Chrome.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.