ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Luka w procesorach Apple

Parallels Desktop 16.5 pozwala sprawdzić Windows 10 ARM na Apple M1

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Parallels udostępnił nową wersję programu, dzięki której fani Apple będą mogli uruchomić Windows 10 i 10 ARM na swoich Macbookach z M1. Program ten oferuje teraz pełne natywne wsparcie dla komputerów Mac z układami Apple M1 lub Intel. Najnowsza wersja obiecuje jeszcze lepszą wydajność i usprawnienia w zakresie zarządzania energią na Macbookach M1 w porównaniu do MacBooków opartych na układach Intela. Dzięki temu każdy fan Apple może się przekonać jak Windows 10 ARM sobie radzi.

Windows 10 ARM na Apple M1

Windows 10 ARM na Apple M1

Według doniesień twórców tego rozwiązania aż 100 tysięcy użytkowników komputerów M1 Mac przetestowało wersję Technical Preview programu Parallels Desktop 16.5 for M1 Mac i uruchomiło na niej system Windows 10 ARM Insider Preview firmy Microsoft, a także dziesiątki tysięcy różnych aplikacji Windows opartych na procesorach Intel. Wśród nich znajdziemy takie programy, jak: Microsoft Office for Windows, Microsoft Visual Studio, SQL Server, Microsoft PowerBI i MetaTrader.

Podejście do wirtualizacji w Parallels Desktop 16.5 for Mac pozwala użytkownikom korzystać z postępów w wydajności układu M1 firmy Apple – aplikacje działają szybciej i wydajniej.

— Podkreślają twórcy.

Zobacz też: Premiera Sony Xperia 10 III – średnia półka z 5G na pokładzie

Poza tym program w tej wersji przynosi szereg usprawnień:

  • Na komputerze Mac z układem Apple M1 program Parallels Desktop 16.5 zużywa 2,5 razy mniej energii niż na komputerze MacBook Air z procesorem Intel 2020.
  • Parallels Desktop 16.5 uruchomiony na komputerze Mac z układem M1 zapewnia nawet o 60 procent lepszą wydajność DirectX 11 niż na MacBooku Pro z procesorem graficznym Radeon Pro 555X opartym na procesorze Intel.
  • Windows 10 ARM Insider Preview uruchomiony na Parallels Desktop 16.5 na komputerze Mac M1 działa do 30 procent lepiej niż maszyna wirtualna Windows 10 uruchomiona na MacBooku Pro z procesorem Intel Core i9.

Co ciekawe nie brakuje głosów, które sugerują, że Windows 10 ARM działa w tym wypadku lepiej, niż na natywnie przygotowanym dla niego sprzęcie z układami Qualcomma.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy