Klienci T-Mobile otrzymują w ostatnim czasie podejrzane SMS-y od internetowego kasyna. Zespół CERT magentowego operatora zaobserwował, że to zjawisko występuje na masową skalę. Pamiętajmy, by zachować czujność.

Podejrzane SMS-y wysyłane do kleintów T-Mobile

Zespół CERT T-Mobile zauważył, że do klientów operatora na masową skalę są rozsyłane SMS-y od internetowego kasyna. Nadawca wiadomości obiecuje bonusy powitalne i zachęca do kliknięcia linku. Wykonanie tego działania zdecydowanie nie jest jednak dobrym pomysłem.

t-mobile podejrzane SMS-y

Po pierwsze, działalność tego typu stron jest w Polsce zabroniona. Mówi o tym nowelizacja ustawy hazardowej z 2017 roku. Gra w nieautoryzowanym kasynie wiąże się z ryzykiem otrzymania grzywny. Drugi problem dotyczy wszystkich wiadomości, w których nadawca zapewnia, że możemy w łatwy sposób się wzbogacić. W takim przypadku należy zachować ostrożność, a także nie klikać podejrzanych linków. Może się okazać, że mamy do czynienia z oszustwem – cyberprzestępcy mogą nas nakłaniać np. do podania swoich danych na stronie internetowej, która udaje witrynę firmy cieszącej się naszym zaufaniem.

Czytaj także: Marzysz o zakładzie pogrzebowym? My Funeral Home ci na to pozwoli

Choć w tym konkretnym przypadku wiadomości otrzymują klienci T-Mobile, to ostrożność powinny zachować również osoby korzystające z usług innych operatorów. Nigdy do końca nie wiadomo, do kogo dotrą rozsyłane na masową skalę wiadomości.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.