HarmonyOS jest przyszłością ekosystemu Huawei. Nic więc dziwnego, że firma mocno inwestuje w jego rozwój. Gigant podzielił się teraz kolejną porcją informacji na temat postępów. Podkreślił, że przyciągnął około 20 dostawców sprzętu i 280 firm tworzących oprogramowanie do pracy nad rosnącą liczbą urządzeń z systemem HarmonyOS. Warto jednak podkreślić, że mowa jest głównie o chińskich producentach urządzeń dedykowanych na tamtejszy rynek.

Plany Huaweia względem HarmonyOS

Plany Huaweia względem HarmonyOS

Huawei postawił sobie za cel, aby na rynku było 300 milionów urządzeń z systemem HarmonyOS. Jednak zaledwie 100 milionów z nich ma być wyposażonych w ten system po wyjęciu z pudełka. Jak więc łatwo obliczyć 200 milionów urządzeń ma dostać ten system w ramach aktualizacji. Większość z nich mają więc stanowić smartfony, chociaż nie jest to system dedykowany wyłącznie im. Wang Chenglu, prezes Huawei ds. oprogramowania konsumenckiego podkreśla, że system ten jest zbudowany w celu ujednolicenia różnych urządzeń, nie tylko dla smartfonów i telewizorów. HarmonyOS jest uniwersalny w swojej naturze.

Zobacz też: Właściciele Brave Browser potępiają Google za jego nową politykę śledzenia

Oczywiście plany na ten rok są nieco bardziej skromne. Wiceprezes firmy wygłosił w tej sprawie następujące słowa:

Huawei będzie nadal budować pełnowartościowe doświadczenie i poprawiać swoje możliwości w zakresie usług sprzętowych i programowych, a w tym roku na 100 milionach urządzeń ma być zainstalowany system HarmonyOS, 

Huawei już potwierdził, że większość jego stosunkowo nowych smartfonów z Kirinem będzie kwalifikowało się do aktualizacji do HarmonyOS, ale jeszcze nie podzielił się szczegółowym harmonogramem.

Źródło: cntechpost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.