ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mobvoi TicWatch GTH

Mobvoi TicWatch GTH ma czujnik temperatury ciała, a to nie wszystko, co potrafi

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Mobvoi TicWatch GTH to nowy smartwatch, który potrafi zaskakująco dużo. Może Mobvoi nie jest w Polsce zbyt popularną marką, ale jego inteligentne zegarki mają tutaj swoich fanów. Tych z pewnością ucieszy informacja o nowym produkcie, który ma sporo do zaoferowania, a jednocześnie nie kosztuje zbyt dużo. Oczywiście jak weźmie się pod uwagę to, co potrafi.

Mobvoi TicWatch GTH

Mobvoi TicWatch GTH

Zacznijmy może od samego wyglądu urządzenia. Nowy Mobvoi TicWatch GTH nie wyróżnia się zbytnio na tle innych smartwatchy. Producent postawił na prostokątny kształt, który już dobrze znamy. Za to dużym plusem jest tutaj metalowa koperta. W sprzętach w tym przedziale cenowym to jednak rzadkość. Smartwatch dostępny będzie bowiem w cenie 79,99 euro, czyli około 360 złotych. Całkiem przyzwoicie, a już szczególnie wtedy, kiedy poznamy jego możliwości. Sprzęt wyposażono w wyświetlacz TFT o przekątnej 1,5 cala (rozdzielczość 360×320 pikseli, szkło 2.5D), a paski można oczywiście wymieniać (złącze 20 mm). Urządzenie działa na własnym systemie od Mobvoi więc jeżeli ktoś liczył na obecność Wear OS to niestety, ale nie tym razem.

Jedną z ciekawszych funkcji zegarka jest możliwość całodobowego mierzenia temperatury ciała. Specjalny czujnik ma to robić z dokładnością do 0,1 stopni Celsjusza. Nie zabrakło także SpO2, ale jak podkreśla producent, nie będą to pomiary, które mogą zastąpić wizytę u lekarza. Do tego dochodzi całodobowe monitorowanie pulsu, poziomu stresu czy aplikacje pozwalające na lepsze panowanie nad oddechem. Nie mogło zabraknąć także monitorowania snu, a potrzebne dane będzie odczytywało się z aplikacji na smartfony.

Zobacz też: Choice SDK pomoże przenieść aplikacje z GMS do HMS.

TicWatch GTH ma na pokładzie także 14 trybów sportowych (np. pływanie, bieg, rower czy rower treningowy w domu). Smartwatch jest także wodoodporny do 5 ATM, a wyposażono go w akumulator 250 mAh. Ten ma wytrzymać do 7 dni normalnego użytkowania, a do parowania smartwatch korzysta z Bluetooth 5.1 BLE. Zegarek waży niecałe 60 gramów (wymiary: 43,2 x 35,2 x 10,5 mm). I jak Wam się podoba?

Źródło: Mobvoi

Sprawdź najnowsze wpisy