ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mobile Services

Choice SDK – rozwiązanie pozwala wdrażać aplikacje z GMS do HMS

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Choice SDK to rozwiązanie open source, które może się okazać bardzo pożyteczne. Huawei ze swoim AppGallery stale zyskuje na popularności, ale teraz będzie można łatwiej przenosić aplikacje oparte na GMS do HMS. Wszystko dzięki firmie bluesource, która przygotowała narzędzie na potrzeby migracji aplikacji bankowej. Teraz dostęp do niego będą mieli wszyscy ci, których interesuje środowisko Huawei Mobile Services.

Choice SDK dla Huawei Mobile Services

Choice SDK Huawei

Problemy Huawei, które wywołała decyzja USA o zakazie współpracy z amerykańskimi podmiotami, a w tym z Google, odbiła się szerokim echem w świecie technologii. Oprócz oczywistych minusów dało się jednak znaleźć w tym plusy. Jednym z nich jest uruchomienie AppGallery, czyli niezależnego od Google sklepu z aplikacjami. Ten rozwija się bardzo szybko i ciągle dodawane są do niego nowe aplikacje. Jednak nie każdy ma możliwości czy finanse, by taką migrację przeprowadzić szybko i dokładnie. I tutaj ma pomóc właśnie Choice SDK, które ułatwia deweloperom przekształcanie aplikacji opartej na strukturach GMS oraz Firebase w takie, które będą kompatybilne z Huawei Mobile Services. Bluesource opracowało to rozwiązanie, by przenieść aplikację austriackiego banku Raiffeisen Bank do HMS. Teraz ma być ono dostępne w formie open source, a w Austrii skorzystało już z niego ponad 60 różnych firm. Wśród nich m.in. kolej czy stacje telewizyjne.

Z punktu widzenia banku i bankowości, bezpieczeństwo jest zawsze najważniejszą kwestią, którą bierzemy pod uwagę podczas tworzenia oprogramowania. Dlatego jest dla nas niezwykle ważne, aby nasi klienci używali tylko bezpiecznych, przetestowanych aplikacji i oprogramowania na swoich smartfonach.

Dietmar Pucher, dyrektor generalny w Raiffeisen Digital GmbH.

Zobacz też: Niedobór kart graficznych potrwa jeszcze długo.

Firmy z całej Europy chciałyby dołączyć do AppGallery, ale obawiają się, że może to zaangażować zbyt wiele ich zasobów. W Choice SDK stworzyliśmy proste rozwiązanie, które eliminuje złożoność procesu programowania i umożliwia markom szybkie i ekonomiczne dostosowanie i przenoszenie ich aplikacji. Cieszymy się, że w ten sposób możemy pomóc wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwom we wdrażaniu aplikacji do ekosystemu HMS, szczególnie w sektorze finansowym i bankowym.

Martin Sprengseis-Kogler, partner zarządzający w bluesource.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy