iphone 12 pro allegro

Kiedy notch zniknie z iPhone’ów? Być może dopiero w iPhonie 15

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Apple to prawdziwy gigant, którego znają wszyscy entuzjaści technologii. Firma ma w swojej ofercie całkiem sporo różnego rodzaju produktów, jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się smartfony z rodziny iPhone. A skoro o smartfonach z rodziny iPhone mowa, to dziś dowiedzieliśmy się, że notch może przejść do historii dopiero przy okazji premiery iPhone’a 15. Wygląda na to, że znienawidzone przez wielu wycięcie w ekranie zostanie z nami jeszcze długo.

iPhone 15 może nie mieć notcha

iPhone 15 bez notcha
iPhone 11

Notch, czyli wycięcie na górze ekranu iPhone’ów, to coś, co jedni nienawidzą, a drudzy tolerują. Chyba nie ma osób, które uznają ten element wzornictwa smartfonów Apple za ładny. Dobra i jednocześnie zła wiadomość jest taka, że według znanego i zaufanego analityka Ming-Chi Kuo wycięcie w ekranie iPhone’ów powinno odejść do lamusa w iPhonie 15. Dobra, bo notch prawdopodobnie w końcu zniknie, a zła, bo tak późno. Według mężczyzny sensor Face ID ma trafić pod ekran iPhone’a 15, co oznacza, że notch po prostu przestanie mieć sens. Smartfon trafi do sprzedaży w 2023 roku, co oznacza, że jeszcze trochę sobie poczekamy.

Zobacz także: Najmniejszy iPhone bez przyszłości – to nie mogło się udać

To już pewne, że w zbliżającym się iPhonie 13 zobaczymy notcha. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie on mniejszy od tego w iPhonie 12. A co z iPhonem 14? Jak na razie nie mamy zbyt wielu istotnych informacji na jego tematu, czemu zresztą trudno się dziwić, ale jest szansa, że wycięcie w tym modelu zostanie zmniejszone jeszcze bardziej. Z drugiej strony to Apple, czyli firma, która nie przepada za zmianami w designie z generacji na generacje, więc… kto wie?

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy