Intel wyprodukuje układy dla samochodów

Procesory od Intela w samochodach rozwiążą problem branży motoryzacyjnej

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Intel przedstawił plan pomocy producentom samochodów w walce z globalnym niedoborem półprzewodników, który spowodował, że produkcja aut jest poważnym wyzwaniem. W poniedziałek prezes firmy, czyli Pat Gelsinger oświadczył, że Intel jest w trakcie rozmów z firmami, które są autorami niezbędnych samochodom układów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Intel będzie w stanie rozpocząć produkcję chipów ich autorstwa w okresie od 6 do 9 miesięcy.

Intel wyprodukuje układy dla samochodów

Intel wyprodukuje układy dla samochodów

Dyrektor wykonawczy Intela wydał w tej sprawie dość długie i obszerne oświadczenie:

Mamy nadzieję, że niektóre przejście na produkcję kluczowych układów będzie bezproblemowe. Nie wymagające budowy fabryki przez kilka lat, ale może sześć miesięcy modyfikacji istniejących już linii. Rozpoczęliśmy zaawansowane rozmowy z niektórymi kluczowymi dostawcami komponentów i mamy nadzieję, że współpraca będzie jak najbardziej owocna.

Dyrektor wykonawczy nie wymienił żadnej z firm, z którymi Intel prowadził rozmowy, ale zauważył, że produkcja może odbywać się w jego zakładach w Oregonie, Arizonie, Nowym Meksyku, Izraelu lub Irlandii.

Zobacz też: Apple i Qualcomm spotykają się w sądzie z powodu patentów – tym razem są jedną stroną

Warto podkreślić, że ten plan jest oddzielny od inwestycji o wartości 20 miliardów dolarów, którą Intel ogłosił w zeszłym miesiącu. Ma ona dostarczyć moc produkcyjną dla innych firm. Warto zauważyć, że Intel jako właściciel własnych fabryk jest obecnie w stosunkowo komfortowej sytuacji. Mimo to wciąż musi się liczyć z widmem zbyt niskich dostaw surowców niezbędnych do produkcji układów scalonych, oraz brakami odpowiednich maszyn do ich produkcji.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy