ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
microsoft akcesoria do rozmów online

Microsoft pokazał nowe akcesoria do rozmów online: kamera, słuchawki i nie tylko

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Oprócz Surface Laptop 4 Microsoft pokazał dziś także akcesoria do rozmów online. Ze względu na pandemię częściej niż zwykle uczestniczymy w wirtualnych spotkaniach, warto więc przyjrzeć się urządzeniom, które taką aktywność ułatwiają.

Akcesoria do rozmów online od firmy Microsoft

Pierwsza nowość to słuchawki Surface Headphones 2+ dla firm. Posiadają one zalety modelu Surface Headphones (m.in. 13 poziomów aktywnej redukcji szumów, pokrętła na nausznikach, 8 mikrofonów oraz baterię umożliwiającą do 15 godzin rozmów). Surface Headphones 2+ mają jednak również certyfikację dla platformy Microsoft Teams, a producent dołącza w zestawie adapter. Cena omawianego modelu to 299,99 dolarów. Klienci biznesowi i edukacyjni mogą składać zamówienia w przedsprzedaży.

Microsoft pokazał też zestawy słuchawkowe Modern Headsets. Występują one w wersji bezprzewodowej, jak i USB. To urządzenia stworzone dla osób pracujących w dużych grupach, a chcących mimo to zachować prywatność rozmów. Nowe zestawy słuchawkowe posiadają specjalny przycisk Teams do odbierania rozmów i dołączania do spotkań, a także diodę LED potwierdzającą, że mikrofon jest wyłączony. Urządzenia zadebiutują na wybranych rynkach w czerwcu, wersja USB ma kosztować 49,99 dolarów.

O pozytywne doświadczenia związane z dźwiękiem podczas wirtualnych spotkań ma zadbać głośnik Microsoft Modern USB-C. Kompaktowa konstrukcja ze zintegrowanym schowkiem na kabel, podwójne mikrofony i certyfikacja dla Microsoft Teams to jego wybrane cechy. Cena? 99,99 dolarów. Głośnik zadebiutuje w czerwcu.

Gamę nowych urządzeń uzupełnia kamera Microsoft Modern. Można ją podłączyć do monitora, laptopa lub postawić na statywie. Urządzenie nagrywa w 1080p, obsługuje HDR i ma kąt widzenia do 78 stopni. Na wyposażeniu znalazła się również technologia True Look, która zawiera automatyczny balans bieli i regulację światła oraz możliwość retuszu twarzy. Jeśli nie zawsze chcesz być widoczny, możesz z łatwością zamknąć osłonę obiektywu, a specjalna dioda LED dodatkowo powiadomi Cię, że obraz z Twojej kamery jest niewidoczny dla rozmówców – zapewnia Microsoft. Nowe kamery pojawią się w czerwcu w cenie 69,99 dolarów.

Czytaj także: Trzy irytujące problemy, które Apple wreszcie rozwiąże

Gdy poznamy szczegółowe informacje na temat dostępności nowych urządzeń w naszym kraju oraz ich polskich cen, poinformujemy o tym.

źródło: Microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy