LG to bardzo popularna firma, która niestety niedawno poinformowała, że kończy z produkcją smartfonów. To jednak nie oznacza, że istniejące modele nie będą już dostawać aktualizacji. Wręcz przeciwnie – ostatnio producent wypowiedział się co nieco na ten temat, jednak dopiero dzisiaj podał konkretne smartfony, które mogą liczyć na Androida 12 i Androida 13. Lista nie jest zbyt długa, ale po prawdzie zawsze mogło być gorzej.

Które smartfony LG dostaną Androida 12 i Androida 13?

LG Android 12 lista smartfonów
LG Wing

Wiadomo już, że LG nie zamierza zostawić swoich dotychczasowych klientów z niczym, co można uznać za postawę godną pochwały. Firma nigdy nie słynęła z najszybszych aktualizacji w branży, ale teraz nie ma to już większego znaczenia – ważne, że niektóre z istniejących urządzeń firmy dostaną nową wersję oprogramowania. Wszyscy jesteśmy tu po konkrety, więc bez zbędnego przedłużania – te modele mogą liczyć na Androida 12 i Androida 13:

  1. LG Wing – Android 12 i Android 13
  2. LG Velvet (5G) – Android 12 i Android 13
  3. LG Velvet (LTE) – Android 12 i Android 13
  4. LG V50S – Android 12
  5. LG V50 – Android 12
  6. LG G8 – Android 12
  7. LG Q31 – Android 12
  8. LG Q52 – Android 12
  9. LG Q92 5G – Android 12

Zobacz także: Apple i Qualcomm spotykają się w sądzie z powodu patentów – tym razem są jedną stroną

Warto wspomnieć, że niestety (lub stety) jest to rozpiska dla smartfonów z koreańskiej dystrybucji. Na razie nie udostępniono harmonogramu aktualizacji do Androida 12 i Androida 13 dla modeli sprzedawanych w Europie, ale gdy już do tego dojdzie, to jest szansa, że będzie on nieco obszerniejszy od powyższego. Mamy tu jakichś posiadaczy smartfonów LG? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.