ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mighty Doom na Androida

Nowy Doom na Androida – fani serii raczej nie tego oczekują

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wygląda na to, że Bethesda ma w planach dalsze zarabianie na urządzeniach mobilnych. Studio testuje więc nowy tytuł o nazwie Mighty Doom. Gra jest obecnie we wczesnym dostępie w Nowej Zelandii, choć szczegóły są mało znane, ponieważ Bethesda nie ogłosiła jeszcze oficjalnie tego tytułu. Wiemy natomiast, że jest to gra free-to-play na urządzenia mobilne, która w niczym nie przypomina oryginalnego Dooma poza nazwą.

Mighty Doom na Androida

Powyżej możecie obejrzeć zwiastun Mighty Doom, i jak widać, jest to strzelanka z widokiem z góry, w którą gra się w trybie portretowym. Oczywiście gra będzie oferować walki z bossami znanymi z Dooma, a także etapy, które nawiązują do serii. Mimo to mamy tu do czynienia z zupełnie innym stylem graficznym, klimatem, muzyką, rozgrywką i nawet gatunkiem. Można powiedzieć, że tyle w nim Dooma co w śwince morskiej związku ze świniami i morskimi stworzeniami. Dodajmy do tego, że będzie to wydanie free-to-play wypchane mikropłatnościami. Pamiętacie mobilnego Dungeon Keepera? No cóż, Mighty Doom zapowiada się na tytuł o wiele lepszy, jednak to jest właśnie kierunek rozwoju serii.

Zobacz też: Elektryczne hulajnogi Bird trafiają do Polski – co mają do zaoferowania?

W grze występują skrzyneczki, energia, która pozwala na rozgrywkę, a którą można dokupić, a także dwa rodzaje waluty, z czego jedna jest na pewno premium. Sama rozgrywka również nie oczarowuje. Jeśli ktoś koniecznie chce zagrać w Dooma na smartfonie to o wiele lepszym pomysłem jest zakup oryginalnej gry ze Sklepu Play. A jeszcze lepszym nabycie Dooma 1 lub 2 w wersji na PC, instalacja FreeDooma na Androidzie i za jego pomocą odpalenie oryginalnych plików WAD, ponieważ to pozwoli na sterowanie kontrolerem.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy