Chociaż Android Auto obsługiwał szereg aplikacji z Androida, które zostały zaprojektowane do bezpiecznego korzystania w trakcie jazdy, to długo mogliśmy zapomnieć o alternatywnych nawigacjach. Dopiero kilka miesięcy temu Google w końcu otworzyło się na konkurencję na swojej platformie, co zaczęło w końcu przynosić efekty. W tamtym tygodniu na platformę trafił Sygic. Tym razem zawitał na nią TomTomAmiGO, czyli jedna z najpopularniejszych nawigacji samochodowych.

TomTom na Android Auto

TomTom na Android Auto
Fot. Android Auto

Oprócz podstaw nawigacji i wyznaczania tras, aplikacja posiada również alerty o fotoradarach, zablokowanych drogach. Ponadto kierowcy mogą sami zgłaszać warunki drogowe, dzięki czemu inni użytkownicy mogą być powiadamiani o zdarzeniach w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji TomTom AmiGO w systemie Android Auto użytkownicy mogą wyświetlać aplikację mobilną na jednostce głównej samochodu w bezpieczniejszym dla kierowcy interfejsie. Aplikacja jest bezpłatna i, co ważniejsze, pozbawiona reklam, dzięki czemu wrażenia użytkowników nie są niepotrzebnie przerywane, co stanowiłoby zagrożenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy.

Zobacz też: Anulowanie Days Gone 2 – mam nadzieję, że to tylko plotka

Pojawienie się TomTom AmiGO rozszerza wybór alternatywnych rozwiązań dla systemu Android Auto, a także zwiększa zasięg firmy TomTom na różnych platformach motoryzacyjnych i mobilnych. Firma TomTom, od dawna dostępna w systemie iOS, została niedawno wybrana na partnera Huawei w zakresie dostarczania map i danych nawigacyjnych dla własnych Map Petal, alternatywy dla Google.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.