Nakładka MIUI 12.5 trafi także na starsze generacje smartfonów od Xiaomi. Wprawdzie firma zapowiedziała wcześniej, że nie planuje już zbytnio rozszerzać listy urządzeń, które otrzymają aktualizację, ale widać zmieniono zdanie. To dobra wiadomość, a zła natomiast jest taka, że mówimy jeszcze o wersji aktualizacji na chiński rynek. Na globalną przyjdzie więc poczekać użytkownikom dłużej, o ile Xiaomi zdecyduje się taką wersję przygotować.

MIUI 12.5 dla starszych flagowców Xiaomi

Xiaomi MIUI 12.5 flagowce

Jakiś czas temu pisaliśmy dla Was o tym, które smartfony mogą liczyć na aktualizację do MIUI 12.5. Wśród nich zabrakło jednak starszych modeli, które zapewne dalej znajdują się w rękach wielu użytkowników. Xiaomi chyba zdało sobie sprawę z tego, że warto o nich zadbać i dlatego na chińskim rynku mają pojawić się odpowiednie pliki. Czy to oznacza, że globalnie także możemy się ich spodziewać? Tutaj to niestety loteria, ale szanse zawsze jakieś są. Poniżej znajdziecie listę nowych urządzeń, które doczekają się aktualizacji do MIUI 12.5.

  • Xiaomi Mi 8
  • Wersja Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
  • Xiaomi Mi Mix 3
  • Xiaomi Mi Mix 2S

Zobacz też: Seria Redmi Note 10 ma problemy z wyświetlaczami.

Premiera flagowca Xiaomi Mi 8 odbyła się jeszcze w 2018 roku, ale mówimy tutaj przecież o sprzęcie z wyższej półki. Kilka lata wsparcia dla smartfonów tego typu powinno być standardem, ale dobrze wiemy, że niestety to rzadkość. Xiaomi nie jest tutaj wyjątkiem, ale widać, że coś powoli się zmienia w tej kwestii. Dalej jednak mówimy o flagowcach, a nie przedstawicielach średniej czy niskiej półki. Tam raczej nie ma co liczyć na więcej, niż jedną lub dwie duże aktualizacje.

Kiedy mają pojawić się aktualizacje dla tych urządzeń? Tutaj Xiaomi nie podało konkretnej daty. Firma chce w pierwszej kolejności upewnić się, że nie występują żadne błędy i problemy z plikami. Mogą więc upłynąć tygodnie, zanim MIUI 12.5 zagości na tych urządzeniach.

Źródło: GizmoChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.