ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia i LG podpisują umowę! Koreańczycy będą korzystać z fińskich patentów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia lg logo

Nic nie wskazuje na to, że Nokia wróci na mobilny rynek z nowymi urządzeniami licencjonowanymi własną marką. Mamy co prawda tablet N1, ale jego dostępność jest na tyle ograniczona, że możemy mówić o sprawdzaniu swoich możliwości. Niemniej jednak Finowie dzięki swojemu doświadczeniu bardzo dobrze zaczynają prosperować na innej gałęzi tego samego rynku.

Oczywiście przyszłość Nokii związana jest z rozwojem technologii łączności bezprzewodowej i w związki z tym Finowie zgromadzili ogromną ilość patentów, do których dostęp właśnie uzyskało LG. Ogłoszona dopiero co umowa nie przedstawia kwoty jaką Koreańczycy musieli zapłacić za dostęp do niemalże najważniejszych rzeczy należących do Nokii. Z kolei ta współpraca jest pierwszą tak dużą w historii Finów od czasów przejęcia firmy przez Microsoft w zeszłym roku. Tym samym LG jest pierwszym, tak dużym producentem urządzeń mobilnych, z którym Nokia będzie współpracować. Koreańczycy uzyskali dostęp do około 60 patentów technologicznych dotyczących łączności 2G, 3G oraz 4G.

Współpraca z pewnością powinna wyjść na dobre obu firmom, które jakby nie patrzeć nie są już bezpośrednimi konkurentami. Umowa najprawdopodobniej będzie obowiązywać przez rok lub dwa lata, a co z niej wyniknie? Okaże się zapewne w ciągu kilku miesięcy.

źródło: Nokia

Sprawdź najnowsze wpisy