Elektryczne hulajnogi firmy Bird trafiły do oficjalniej dystrybucji w Polsce. Mowa o trzech modelach – Bird One, Bird Air oraz Birdie. Ten ostatni model przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników i za niego też zapłacimy najmniej. Co mają do zaoferowania poszczególne modele i ile przyjdzie nam za nie zapłacić?

Elektryczne hulajnogi Bird w Polsce

Elektryczne hulajnogi Bird One
Bird One

Popularność hulajnóg elektrycznych nie maleje, choć ostatni rok zapewne mocno odbił się i na tej branży. Widać jednak, że zaczyna się coś zmieniać na lepsze. Teraz do sprzedaży w Polsce trafiają trzy modele od Bird. Można powiedzieć, że pod względem wykonania i wyglądu urządzenia z pewnością się wyróżniają. Tak samo będzie z ich ceną, ale za jak to się mówi – za jakość się płaci. Jednak fani tego typu środków komunikacji z pewnością docenią to, co mają do zaoferowania nowe sprzęty. Warto tutaj dodać, że modele Bird One oraz Bird Air mają ramy, które wykonano ze stopu aluminium klasy lotniczej (z domieszką miedzi). Materiał charakteryzuje się wysoką odpornością na zarysowania czy wytrzymałością. W obu modelach można także korzystać z aplikacji Bird, gdzie da się sprawdzić historię tras lub lokalizację sprzętu (Bird One). Tak prezentują się najważniejsze cechy nowych sprzętów od Bird.

  • Wykonane są z wysokiej jakości aluminium wykorzystywanym do produkcji samolotów.
  • Modele One i Air wyposażone są w inteligentny system zarządzania baterią i Bluetooth. Dzięki połączeniu z aplikacją, istnieje możliwość sprawdzania historii pokonanych tras oraz poziomu naładowania baterii.
  • Bird One posiada moduł GPS, pozwalający sprawnie lokalizować hulajnogę oraz możliwość wysyłania do użytkownika powiadomień w przypadku nieuprawnionej próby dostępu do urządzenia.
  • Flagowy model Bird One posiada akumulator o pojemności 12,8Ah, który pozwala na pokonanie dystansu do 40 km.
  • Zarówno Bird One, jak i Bird Air wyposażone są w wyświetlacze LED, pokazujące prędkość oraz poziom naładowania baterii.
  • Birdie – trójkołowa hulajnoga dla najmłodszych – posiada gumową kierownicę i uretanowe koła, zapewniające komfort użytkowania dzięki zwiększonej elastyczności.
  • Wszystkie modele marki Bird posiadają amerykańskie i europejskie certyfikaty bezpieczeństwa.

Zobacz też: Sprzedaż komputerów przyśpiesza, ale czy to powód do radości?

Bird One

Bird One

Elektryczna hulajnoga Bird One waży 17,5 kilogramów, więc jest to stosunkowo lekki sprzęt. Na pokładzie znalazło się miejsce na akumulator o pojemności 12,8 Ah. Ma to pozwolić na przejechanie do około 40 kilometrów na jednym ładowaniu. To trwa około 6 godzin. Bird One wyposażony jest w wyświetlacz LED, na którym znajduje się prędkościomierz czy wskaźnik naładowania akumulatora. Silnik ma moc 300 W, a sprzęt pojedzie z prędkością do 29 km/h. Do tego dochodzą jeszcze 9-calowe bezdętkowe opony. Aktualizacje odbywają się bezprzewodowo, a dzięki modułowi GPS będzie można łatwo zlokalizować naszą hulajnogę. Oczywiście po połączeniu jej z aplikacją producenta. Hulajnoga elektryczna Bird One trafiła do sprzedaży w cenie 5999 złotych. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: czarna, biała oraz różowa.

Bird Air

Bird Air

Bird Air waży 13,6 kilogramów, a jednocześnie potrafi udźwignąć do 100 kilogramów, jak model One. Silnik o mocy 250 W pozwala osiągnąć prędkość maksymalną do 25 km/h. Zasięg ma wynosić do 25 kilometrów na jednym ładowaniu, a to ma zająć około 3-4 godzin. Tutaj również znajdziemy wyświetlacz LED, a koła są bezdętkowe (8 cali). Bird Air pojawił się w kolorach szarym oraz czarnym, a zapłacimy za niego 3499 złotych.

Birdie

Birdie

Najtańszy z modeli, ale też przeznaczony dla najmłodszych użytkowników i wyposażony w 3 koła, które mają być wyjątkowo odporne na ścieranie. Hulajnoga waży zaledwie 3 kilogramy, a jej udźwig to około 50 kilogramów. Kierownica ma regulację wysokości, więc da się ją dostosować do wzrostu dziecka. To może być wyjątkowo pożyteczne, jeżeli hulajnoga ma posłużyć dłużej, niż przez jeden sezon. Tutaj firma także postawiła na ramę wykonaną z aluminium klasy lotniczej, więc sprzęt powinien być wytrzymały. Birdie można kupić za 499 złotych, a hulajnoga dostępna jest w kolorach czarnym, białym oraz różowym. Wszystkie sprzęty znajdziecie na stronie dystrybutora.

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.