Kolejną wersją Androida będzie Key Lime Pie!

1 minuta czytania
Komentarze

Jeszcze nie ochłonęliśmy po „lodowej kanapce” oraz informacjach o niedalekiej premierze Jelly Bean, a „wujek Google” znów serwuje nam kolejną garść emocji. To smacznie wyglądające ciasto firmować będzie kolejną wersję Androida –  Key Lime Pie! Niestety informacje na temat nowej wersji systemu są sprzeczne.

Chris Ziegler z the Verge wypowiedział się na ten temat następująco:

„Nie mamy żadnych wskazówek, kiedy zostanie zaprezentowany Key Lime Pie lub jakim numerem wersji zostanie oznaczony – nie widzieliśmy jeszcze nawet Jelly Bean – ale to rozsądne, aby myśleć, że może to być rok 2013.”

Natomiast z innego źródła dowiedziałem się, że KLP zostanie prawdopodobnie oznaczone jako Android 6.0. Tak więc szykuje się smaczna uczta dla wszystkich fanów Zielonego Robocika.

Wygląda więc na to, że jednak Jelly Bean będzie miał premierę w niedługim czasie. W końcu  już na MWC stoisko Google „wyposażone” było w miskę z cukierkami.

Jedyne czego się boję, to czy producenci urządzeń nadążą za tempem dyktowanym przez Google. Aktualnie ICS ma jedynie 1% urządzeń z Androidem dostępnych na rynku. Nawet smartfony z wyższej półki czekają jeszcze na aktualizację. Wielu uważa, że jest to wina nakładek stosowanych przez producentów. Tak więc, czy nie lepiej wydać szybciej czysty system, a nakładkę dodać opcjonalnie jako kolejny update? Już niedługo się o tym wszystkim przekonamy.

Źródło: the Verge, PCmag

Motyw