fujitsu arrows nx f-04g

 

Google wystartowało z programem oferującym nagrodę za znalezienie błędu w zabezpieczeniach Androidem, my znamy wiele najróżniejszych sposób na ochronę własnych danych, ale to wcale nie oznacza, że nie można wymyślić czegoś nowego, a tak właśnie zrobiło Fujitsu.

 

Japońska firma z pewnością nie jest u nas znana jako producent urządzeń mobilnych, ale o modelu Arrows NX F-04G mogliście już usłyszeć przy omawianiu komunikatu operatora NTT DoCoMo, w którym ten ostrzegał konsumentów o specyficznym użytkowaniu smartfonów korzystających ze Snapdragona 810. Tym samym wiemy już jakie serce ma japoński produkt, a oto jego pozostałe dane techniczne:

 

  • 5,2-calowy wyświetlacz QuadHD IPS;
  • 3 GB RAM;
  • 32 GB wbudowanej pamięci (+MicroSD);
  • aparat od Sony 21 MPx;
  • akumulator o pojemności 3120 mAh;
  • Android 5.0 Lollipop.

 

Dodatkowo wymiary tego urządzenia zbliżone są chociażby do Samsunga Galaxy S6 z tą różnicą, że większy akumulator w Fujitsu wymusił grubszą obudowę o 2 mm. Niemniej jednak co takiego szczególnego jest w Arrows NX F-04G?

 

fujitsu arrows nx f-04g czytnik tęczówek oka

 

Otóż Fujitsu jako pierwsze przedstawiło urządzenie, które jest w stanie skanować tęczówkę oka i tym samym na takiej zasadzie zabezpieczać urządzenie. O tym pomyśle słyszeliśmy już wiele razy, ale to dopiero Japończycy przedstawili tego typu urządzenie. Oto dwa filmy, które dokładniej przedstawiają produkt Fujitsu:

 

 

 

W takim razie czy można w jeszcze bardziej unikalny sposób zadbać o bezpieczeństwo danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych? Mamy szyfrowane hasła, układy znaków, czytniki linii papilarnych, a teraz i tęczówek oka. Jaki macie kolejny pomysł na upewnienie się, że nikt nie otrzyma dostępu do Waszego smartfonu?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.