Screen-Shot-2015-06-16-at-10.13.09-AM

 

Holenderska firma Fairphone pracuje nad nowym smartfonem. Fairphone 2 będzie skonstruowany tak, aby możliwa była błyskawiczna naprawa. Koncepcja smartfona przypomina trochę Projekt Ara zaprezentowany podczas tegorocznego Google I/O.

 

Pierwszy smartfon Fairphone został zbudowany w ramach crowdfundingu. Telefon nie znalazł jednak zbyt wielu odbiorców. Oprócz 10186 osób, które zapłaciło €325 w ramach zbiórki środków, firma sprzedała tylko 60 tysięcy smartfonów. Nie zraziło to jednak twórców, aby stworzyć nowy projekt, który ma większe szanse na podbój rynku.

 

The-Fairphone-2-Assembled_2

 

Specyfikacja Fairphone’a 2 jest znana. Oprócz Androida 5.0 oraz ekranu Full HD o przekątnej 5 cali i pokrytego Gorilla Glass 3 Holendrzy wyposażyli swój produkt w procesor Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB RAM-u, łączność LTE, aparat 8 megapikseli, dwa sloty na kartę SIM oraz microSD. Prawdziwą wisienką na torcie jest jednak konstrukcja, która pozwala na bardzo łatwą wymianę części. Wyświetlacz będzie przymocowany za pomocą dwóch zatrzasków. Wymiana każdego elementu będzie łatwa i co ważniejsze – tania. Możliwe będzie również zastępowanie starych części nowszymi modelami.

 

[vimeo]https://vimeo.com/130781385[/vimeo]

 

Pisząc o częściach, należy wspomnieć, że minerały wykorzystane przy produkcji Fairphone’a są wydobywane w kopalniach w Demokratycznej Republice Konga, które nie są kontrolowane przez afrykańskie bojówki. Fairphone 2 trafi do sprzedaży na jesieni. Cena, którą trzeba będzie zapłacić, aby nabyć urządzenie to €525.

 

Źródło: The Next Web

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.