ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google oferuje dużą nagrodę jeśli tylko znajdziesz lukę w zabezpieczeniach Androida

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
androidevolutionupdatedwithlollipop

Bezpieczeństwo w urządzeniach mobilnych niedługo może stać się najważniejszym zagadnieniem. Teraz tak naprawdę w pamięci smartfonu lub tabletu znajdziemy wszystko o użytkowniku, w tym także jego poufne dane i dostęp do prywatnych kont bankowych. Tym samym producenci na każdym kroku starają się stworzyć nowe zabezpieczenia, które mają utrudnić życie cyfrowym włamywaczom.

Google jednak idzie o krok dalej i oferuje poszukiwaczom błędów nagrodę pieniężną. To już nie pierwsza taka akcja tej firmy, gdyż na przestrzeni ostatnich lat budżet giganta z Mountain View uszczuplał o 4 miliony dolarów, które zostały przeznaczone właśnie jako tego typu nagrody. Tym razem akcja wygląda identycznie. Znajdziesz błąd w zabezpieczeniach systemu Android? Zgłoś to za pomocą następującego formularza: Klik! i jeśli Google potwierdzi lukę to wypłaci nagrodę w postaci 8000 dolarów. To oczywiście w pełni pozytywna akcja – firma nie dość, że sama szuka błędów to jeszcze daje możliwość zarobienia innym w słusznym celu.

Niestety, ale póki co tylko Nexus 6 oraz Nexus 9 rozpatrywane są pod kątem słabych zabezpieczeń jako najnowsze urządzenia Google, które pod każdym kątem (także technicznym) są zabezpieczone według ostatnich standardów. W przypadku innych producentów mowa jest o dodatkach właśnie od nich toteż błędy mogą wynikać zupełnie z innych przyczyn, a nie dziurawego Androida.

Sprawdź najnowsze wpisy