Android_Market
Deweloperzy tworzący bardziej zaawansowane aplikacje dla systemu Android od dość dawna narzekali na limity związane z rozmiarami programów. Koncern z Mountain View zdecydował się przychylić do licznych próśb programistów, podnosząc limity.

Do tej pory obowiązywał limit maksymalnej wielkości aplikacji, który był ustalony na poziomie 50 MB – coraz częściej zdarzało się, że aplikacje zajmowały znacznie więcej, co w efekcie wymuszało pobieranie dodatkowych danych zaraz po zakończeniu instalacji. Nowy limit wynosić będzie 4 GB, dzięki czemu nie powinno być większych problemów z jego przekroczeniem, nawet przy zaawansowanych grach 3D.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Google zdecydowało, że w przypadku, gdy aplikacja będzie miała zajmować np. 4 GB, zostanie ona podzielona na dwie części – każda z nich zajmować będzie 2 GB. Istotne jest również to, że dzięki wprowadzeniu tych zmian, w Android Markecie wyświetlana będzie całkowita ilość danych, jaka zostanie pobrana.

Limit związany z wielkością pliku .APK nadal będzie wynosić 50 MB, jednak w przypadku programistów bardzo istotne jest to, że pliki bądą pobierane z serwerów Google, zdejmując ten obowiązek z twórców gier i aplikacji.

źródło: Android Developers Blog
Paweł Cebula