Wczoraj po południu odbył się zapowiadany wcześnie pokaz Age of Empires: Fan Preview. To właśnie na nim fani tej kultowej serii strategii czasu rzeczywistego mieli otrzymać nowe informacje na temat Age of Empires 4. Czy pokaz spełnił oczekiwania graczy? Na pewno otrzymali oni podczas niego sporo odpowiedzi na wiele pytań czy jednak najnowsza odsłona serii ma szansę na osiągnięcie sukcesu na miarę poprzednich części?

Czy Age of Empires 4 będzie godną kontynuacją kulowej serii strategii?

Age of Empires 4

W ramach pokazu podzielono się z graczami nowymi materiałami wideo. Nie zabrakło oczywiście kilkuminutowego zapisu rozgrywki, dzięki czemu możemy zobaczyć, jak gra wygląda w akcji na kilka miesięcy przed premierą. Otrzymaliśmy również przybliżoną datę premiery, a Age of Empires 4 zadebiutuje na rynku jesienią 2021 roku. Niestety, ale twórcy ze studia Relic Entertainment nie zdecydowali się na ujawnienie dokładnej daty wydania gry. Być może nie jest to ostateczna data premiery, a sama gra ukaże się w późniejszym terminie. Podczas Age of Empires: Fan Preview otrzymaliśmy kilka szczegółów na temat rozgrywki oraz kampanii dla jednego gracza. W dniu premiery do dyspozycji graczy oddanych zostanie łącznie 8 nacji, z czego cztery z nich ujawniono już teraz – Anglików, Mongołów, Chińczyków oraz sułtanat Delhi. Twórcy obiecują, że każda z tych nacji będzie unikalna i rozgrywka nimi będzie w diametralny sposób się różniła.

Zobacz także: Epic Games Store nadal generuje duże straty

Jeśli czekacie na kampanie, to Relic Entertainment przygotowało dla Was cztery, które rozgrywać się będą na przestrzeni kilku wieków. Dzięki temu jednostki czy budynki kierowanej przez nas frakcji będą się różnić od siebie. W Age of Empires 4 nie zabraknie również bitew morskich, które będą bardziej szczegółowe niż w poprzednich częściach gry. Po pokazie w sieci pojawiło się bardzo dużo pochlebnych opinii na temat gry. Czwarta część kultowej serii strategii czasu rzeczywistego pojawi się na rynku jesienią 2021 roku. Gra dostępna będzie tylko i wyłącznie na PC-tach i zakupić będzie ją można w Microsoft Store i na Steamie. Ponadto tytuł od dnia premiery będzie dostępny w usłudze Xbox Game Pass. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o nowej części Age of Empires?

Źródło: Microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.