Pod koniec lutego świat obiegła informacja, że Xiaomi chce wrócić na rynek tabletów po 3-letniej nieobecności. Plotki na temat nowego urządzenia wciąż się nasilają, więc ewidentnie musi być coś na rzeczy i firma chce sprostać wymaganiom rynku. Dlatego Xiaomi Mi Pad 5 prawdopodobnie zostanie pokazany w dwóch wersjach – siłlą rzeczy słabszej i mocniejszej. Tym sposobem nie pozostaje nam nic innego, jak przyjrzeć się tym plotkom i zobaczyć, jaki pomysł na przerośnięte smartfony ma Xiaomi.

Mi Pad 5 w drodze – Xiaomi też widzi potrzebę tworzenia nowych tabletów

xiaomi mi pad 5 specyfikacja

Przede wszystkim warianty Mi Pad 5 mają różnić się wielkością, aczkolwiek w tym punkcie nie pojawiają się żadne konkrety. Topowy model ma oferować 11-calowy wyświetlacz 2K z częstotliwością odświeżania obrazu 144 Hz i panelu dotykowego 480 Hz. Prawdopodobnie będzie to panel IPS LCD, więc czytnik linii papilarnych ma trafić na krawędź urządzenia. Za to może pojawić się obsługa stylusów. Druga różnica pomiędzy wersjami Xiaomi Mi Pad 5 sprowadza się do układów obliczeniowych. Topowy model ma otrzymać Snapdragona 870, podczas gdy słabszy postawi na MediaTeka – Dimensity 1200. Do tego dodajmy ogniwo o pojemności 8000 mAh dla topowej wersji oraz specjalną wersję MIUI przygotowaną pod duże wyświetlacze.

Zobacz też: Google I/O 2021 nadchodzi – firma podała datę i formę wydarzenia.

Mimo wszystko główną niewiadomą pozostaje dostępność. Tablety od Xiaomi wbrew pozorom nie były oferowane w każdym zakątku na świecie. Tym samym nie wiemy, czy coś się zmieni w tej materii. Dlatego Mi Pad 5 ostatecznie może okazać się dla nas jedynie ciekawostką. Niemniej patrząc na zaangażowanie marki, bądźmy optymistami. Chcielibyście mieć możliwość kupienia tabletu od Xiaomi?

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.