Sony planuje rozwijać gry mobilne, oparte o swoje największe hity

2 minuty czytania
Komentarze

Gry na smartfony już od dłuższego czasu przestały być pośmiewiskiem w porównaniu z większymi platformami. Pojawienie się takich tytułów jak między innymi Genshin Impact, Pokemon GO czy Call of Duty: Mobile pokazuje, że coraz większa ilość deweloperów patrzy na rynek mobilnych urządzeń. Nic dziwnego, ponieważ małym nakładem finansowym można stworzyć tytuł, który będzie generował spore zyski poprzez mikrotransakcje. Z najnowszych informacji wynika, że Sony szuka odpowiedniej osoby na stanowisko szefa działu mobilnego.

Sony szuka osoby odpowiedzialnej za wykreowanie zespołu tworzącego gry mobilne

Sony gry mobilne

Najważniejszym zadaniem zatrudnionej osoby będzie przewodzenie zespołowi tworzącemu gry na urządzenia mobilne. Oprócz tego kierownik działu odpowiedzialny będzie za opracowywanie strategii rozwoju gier mobilnych od PlayStation Studios, a także adaptowaniu najbardziej popularnych marek na smartfony i tablety. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, jak by to miało wyglądać. Nie wiemy również, jakie tytuły Sony mogłoby zdecydować, się przenieść na mobilne ekrany. Trzeba jednak przyznać, że wybicie się na rynku gier mobilnych będzie niezmiernie trudne, nawet dla takiego giganta jak Sony. Posiadanie w swoim portfolio wielu świetnych IP nie będzie wystarczające, aby osiągnąć sukces. Czy jednak możemy się spodziewać wiernych adaptacji gier od Sony? Wszak na naszych telefonach możemy zagrać w takie tytuły jak Call of Duty Mobile czy też PUBG Mobile. Jeśli takie tytuły odniosły duży sukces, to czemu miałoby się to nie udać mobilnym wersjom hitów od Sony.

Zobacz także: Sony może szykować odpowiedź na Xbox Game Pass Microsoftu

Jeśli czekacie na pojawienie się gier mobilnych od Sony, to musicie uzbroić się w cierpliwość. W ogłoszeniu o pracę jasno jest napisane, że kierownik działu mobilnego odpowiedzialny będzie za stworzenie planu rozwoju na najbliższe kilka lat. Oznacza to, że w najbliższym czasie Sony raczej nie zaskoczy nas żadnymi zapowiedziami od PlayStation Studios. Być może skierowanie większych nakładów na tworzenie gier mobilnych jest efektem zakończenia wsparcia dla PS Store dla PS Vita i PSP. Być może ta niezbyt popularna wśród graczy decyzja okaże się jednak strzałem w dziesiątkę. Sony widząc porażki dwóch przenośnych konsol, zauważyło najwidoczniej, że rynek gier mobilnych oparty jest bardziej o smartfony i tablety. Nic więc dziwnego, że japońska firma będzie chciała mieć w nim również swój udział. Kto wie, być już za kilka lat zagramy w mobilną wersję God of War albo The Last of Us. Dajcie znać w komentarzach, jakie gry mobilne Sony chcielibyście zobaczyć.

Źródło: Techradar

Motyw