htc asus logo

 

HTC z pewnością nie odnotuje udanego roku za sprawą fatalnej sprzedaż HTC One M9 spowodowanej głównie przez mało rewolucyjne zmiany jak i problemy z jakością zdjęć. To już dzisiaj widać za sprawą tragicznych notowań giełdowych, a te z kolei od razu nasunęły możliwość sprzedaży firmy.

 

Taka informacja pojawiła się nazajutrz po odnotowaniu najgorszych cen akcji od 10 lat. Wtedy okazało się, że tajwańską firmą zainteresowała się inna rodzinna firma: Asus. Na jednej z konferencji producenta sprzętu komputerowego, osoby z zarządu nie zaprzeczyły, że mogą być zainteresowane współtworzeniem urządzeń mobilnych z HTC lub całkowitym przejęciem firmy. Jednak kiedy wszyscy mówią o upadającym producencie serii One, ten w końcu postanowił wypowiedzieć się w całej sprawie. Okazuje się, że Tajwańczycy wcale nie zamierzają zmieniać właściciela i wciąż chcą sami walczyć o klientów na mobilnym rynku. Pomóc w tym mają nie tylko smartfony. Pamiętajmy, że HTC dopiero rozpoczyna przygodę z urządzeniami noszonymi i to właśnie w serii Re firma pokłada spore nadzieje.

 

Jednak doskonale wiemy, że smartwatche na Androidzie nie cieszą się ogromnym powodzeniem, a opinia o Tajwańczykach jest coraz gorsza. Uważacie, że na przykład Re Vive VR ma szansę pokazać, że HTC jeszcze wstanie z popiołów?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.