ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
smartfony LG będą dostawać aktualizacje

LG zamyka dział mobilny, ale smartfony będą dostawać aktualizacje – oto szczegóły

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Firma LG poinformowała dziś o kilku szczegółach związanych z tym, czy jej smartfony będą dostawać aktualizacje. Posiadacze flagowców nie mają powodów do zmartwień. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, jak długo telefony LG będą jeszcze produkowane.

Które smartfony LG będą dostawać aktualizacje?

smartfony LG będą dostawać aktualizacje

W tym tygodniu świat technologii obiegła informacja mówiąca, że LG zamyka dział mobilny. Firma nie wypuści już na rynek nowych modeli, a projekty, nad którymi pracowała, zostały anulowane. Powód jest prosty: LG na produkcji smartfonów w ostatnich latach nie zarabia, lecz traci. Straty z ostatnich 5 lat sięgają 4,5 mld dolarów.

W związku z decyzją LG pojawiły się pytania o to, co dalej z aktualizacjami oprogramowania dla smartfonów tej firmy. Nie do końca jasne było też, przez jak długi czas na sklepowych półkach znajdziemy telefony LG, które już ukazały się na rynku. Na początek kwestia aktualizacji. LG zapewniło, że flagowce otrzymają do trzech aktualizacji Androida, licząc od roku ich zakupu. Gwarancja trzech aktualizacji systemu operacyjnego dotyczy smartfonów premium LG wydanych w 2019 roku i później (seria G, seria V, VELVET, Wing), podczas gdy niektóre modele z 2020 roku, takie jak LG Stylo i seria K, otrzymają dwie aktualizacje OS – doprecyzowuje producent.

Czytaj także: Rozliczamy LG z błędów i chwalimy za innowacje

Smartfony LG nie znikną ze sklepowych półek tak szybko, jak niektórzy się spodziewali. Choć firma już ogłosiła decyzję o zamknięciu działu mobilnego, to do końca drugiego kwartału 2021 roku będzie produkować smartfony. Cel to wypełnienie zobowiązań, które LG ma wobec operatorów i partnerów. Co ze wsparciem serwisowym i poprawkami bezpieczeństwa? Te kwestie LG komentuje bardzo ogólnie, twierdząc, że będą (wsparcie i aktualizacje zabezpieczeń – red.) zapewniane przez pewien okres dla niektórych urządzeń. Po szczegóły LG odsyła do lokalnego centrum obsługi klienta.

źródło: LG

Sprawdź najnowsze wpisy