OLX to serwis znany głównie z ogłoszeń lokalnych dotyczących sprzedaży przedmiotów, ale właśnie pojawiła się na nim wypożyczalnia. Osoby, które chcą coś wypożyczyć, zyskały osobną przestrzeń do tego przeznaczoną.

Wypożyczalnia na OLX

wypożyczalnia OLX

OLX poinformował o uruchomieniu wypożyczalni w mailach wysłanych do użytkowników. Serwis uruchomił nową kategorię, przeznaczoną wyłącznie do wypożyczania przedmiotów. Wypożyczalnia zawiera następujące podkategorie:

  • Imprezy i wydarzenia
  • Narzędzia i urządzenia budowlane
  • Samochody i pojazdy
  • Pozostałe

Można się spodziewać, że gdy w kategorii Pozostałe zacznie pojawiać się bardzo duża liczba ogłoszeń podobnych do siebie, zostaną wyodrębnione kolejne podkategorie. Póki co OLX jednak tego nie zapowiada. W wypożyczalni serwisu znajduje się na ten moment ok. 15 tysięcy ogłoszeń.

Tego typu zmiany mogą pomóc uporządkować serwis. Osoby chcące kupić dany przedmiot i sortujące ogłoszenia od najniższych cen nie będą musiały przeglądać ofert dotyczących wypożyczenia, którym nie są zainteresowane. Sprzedający nie muszą decydować się na zawarcie informacji o rodzaju ogłoszenia (sprzedaż/wypożyczenie) dopiero w jego treści – do rozróżnienia służą odpowiednie kategorie, do których trafiają oferty.

Czytaj także: Premiera realme 8 i 8 Pro w Polsce! Poznajcie ceny i dostępność także nowych akcesoriów

W ostatnim czasie OLX wprowadził również progi zadowolenia ze sprzedawców. To rozwiązanie pozwala sprawdzić użytkownikom, jakie doświadczenia z transakcji z danym sprzedającym miały inne osoby.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.