Tablety są świetne, jednak włożenie ich do kieszeni, nawet w przypadku takich typu cargo jest bardzo trudne i mało wygodne. Dlatego też zastosowanie w nich składanego ekranu mogłoby przenieść je na nowy poziom użyteczności w zastosowaniach mobilnych. Seria Galaxy Z Fold może być postrzegana jako smartfon, który się rozkłada w niewielki tablet, jednak jest to raczej smartfon z bardzo dużym ekranem. Okazuje się jednak, że Samsung pracuje nad pełnoprawnym przedstawicielem serii Galaxy Tab wykorzystującym taką technologię.

Składany tablet Samsunga

Składany tablet Samsunga

Portal LetsGoDigital natknął się na patent opisujący takie urządzenie, który został zgłoszony w United States Patent and Trademark Office 16 lutego 2021 roku. Znajduje się on w kategorii Display Device. Sam opis patentu podpowiada, że Samsung pracuje nad tabletem Galaxy z elastycznym wyświetlaczem. Sam fakt, że mowa jest o tablecie, a nie o smarfonie sprawia, że urządzenie to będzie pod pewnymi względami… prostsze. Producent nie musi bowiem się przejmować takimi rzeczami jak zewnętrzny wyświetlacz. Może także zastosować naprawdę dużą matrycę bez obaw, że jego urządzenie będzie zbyt duże w transporcie. Z drugiej strony znacznym ograniczeniem ceny takiego urządzenia byłaby… cena. Produkcja składanych wyświetlaczy jest bowiem bardzo droga. Niestety, wzór patentowy nie zdradza rozmiarów urządzenia.

Zobacz też: Deals with Gold w Microsoft Store. Sprawdź ponad 40 świetnych przecen na gry na Xboxa!

Ciekawie wygląda sam wygląd urządzenia. Jest ono znacznie grubsze w okolicach zawiasów, zwężając się ku krawędzi. Najprawdopodobniej bateria, a raczej dwie baterie będą umieszczone w tym miejscu. Podobnie jak procesor urządzenia i inne kluczowe komponenty. Takie podejście sprawi, że w tym miejscu będzie środek ciężkości urządzenia, co powinno się przełożyć na wyższy komfort obsługi. Pamiętajmy przy tym, ze to tylko patent. Możliwe więc, że nawet jeśli Samsung wyda takie urządzenie, to może ono wyglądać zupełnie inaczej.

Źródło: LetsGoDigital

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.