Dla kogo Jelly Bean?

Cezary Zapała Newsy 2012-03-04

Plotki jakie krążą po sieci głoszą, że już późną jesienią pojawi się na rynku następca Ice Cream Sandwich – Android Jelly Bean. W związku z tym, internauci zadają sobie pytanie, który producent zaoferuje w swojej ofercie sprzęt z tą wersją systemu. Prawdopodobnie o ten przywilej będą walczyć trzy koncerny: ASUS, LG oraz Motorola.

Wiceprezes firmy Asus, Benson Lin w rozmowie z TechRadar powiedział, że są w bliskich relacjach z Google, w następstwie czego ich urządzenia być może zaoferują jako pierwsze najnowszą wersję Androida. Niestety nie wiadomo czy będzie to aktualizacja dla dostępnego już na rynku tabletu/smartfona, czy też pojawi się nowe urządzenie. Warto jednak pamiętać, że w trzecim kwartale 2012 roku odbędzie się premiera ASUS Padfone, który początkowo ma posiadać ICS (ale być może producent chcąc przyciągnąć większą rzeszę użytkowników zaktualizuje go do Jelly Bean, jak tylko będzie to możliwe).

Oprócz tajwańskiego koncernu o pierwszeństwo prawdopodobnie zawalczy również LG, które bardzo chce stworzyć najnowszy model Nexusa (a zasadą jest, że urządzenie z tej serii posiada najnowszy dostępny system operacyjny, czyli w tym wypadku byłby to Android 5.0).

Na koniec pozostała Motorola, która wyprodukowała pierwszy tablet z Honeycomb, a biorąc pod uwagę, że firma stała się częścią koncernu z Mountain View, to być może powstanie nowy model oparty na najnowszym systemie z zielonym robotem. Nie należy też zapomnieć o tablecie od Google, na temat którego jak na razie nie udostępniono zbyt wielu informacji.

źródło: slashgear.com, techradar


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x