firefox-os-2-0-revela-sus-novedades-y-el-arribo-a-nuevos-paises-01

 

System operacyjny Firefox OS nie okazał się zbyt wielkim sukcesem. Słaba specyfikacja techniczna urządzeń, na których go użyto oraz bardzo silna konkurencja sprawiły, że Firefox OS jest traktowany raczej jako ciekawostkę, a nie system, który jest w stanie rywalizować z Androidem czy iOS-em. Firma Mozilla, odpowiedzialna za tworzenie systemu, chce poprawić ten stan rzeczy. Aby tego dokonać, stworzono projekt o tajemniczej nazwie B2GDroid.

 

Dzięki pracy jednego z deweloperów Mozilli – Fabrice’a Desré – powstał launcher, który sprawi, że każde kompatybilne urządzenie z Androidem będzie wyglądało i funkcjonowało jak smartfon z Firefox OS. Wraz z launcherem instalowane są dodatkowe aplikacje odpowiedzialne za połączenia, wiadomości, a nawet sklep z aplikacjami Mozilli. Niestety, jak to w tak zaawansowanych projektach bywa, nie wszystko działa tak jak powinno. Dla przykładu warto podać powiadomienia, które konfliktują z tymi używanymi przez system Android. W rezultacie launcher uruchamia się ponownie, a użytkownik ogląda majestatyczny błąd. Niedopracowań jest sporo, jednak B2GDroid jest wspaniałą opcją dla tych z Was, którzy chcieliby zobaczyć jak działa Firefox OS „na żywo”.

 

 

Oprócz błędów, które rzecz jasna, są nieodłącznym elementem każdego projektu, dopracowania wymaga także sam launcher. Ikony oraz inne fragmenty interfejsu są zwyczajnie zbyt duże dla telefonów z DPI na poziomie 400+. Korzystając z launchera ma się wrażenie, że został on wykonany dla osób z problemami ze wzrokiem. Elementy graficzne z pewnością zostaną jednak poprawione w późniejszych wydaniach.

 

Mamy nadzieję, że wraz z czasem B2GDroid zostanie na tyle usprawniony, że będzie mógł zagościć na urządzeniach z Androidem na dłużej niż kilka godzin. Możecie przetestować aplikację samodzielnie, pobierając ją z tej strony.

 

Co myślicie o Firefox OS? Czy chcielibyście posiadać ten system na swoim smartfonie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

 

Źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.