ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Który smartfon jest dla Ciebie najlepszy? Google prawdę Ci powie za pomocą prostej strony internetowej!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android google wybor smartfon

Wybór nowego smartfonu od zawsze stanowił problem. Spośród ogromnego wachlarza dostępnych urządzeń mobilnych, ciężko wybrać ten odpowiedni pod konkretne wymagania toteż trwają mozolne poszukiwania i koniec końców wciąż trudno zdecydować się na ten jedyny.

Właśnie takie problemy ma rozwiązywać nowe narzędzie od Google. Jego zasada działania jest stosunkowo prosta. Wybieramy zagadnienia, które najbardziej nas interesują, czyli do czego będziemy używać smartfona, określamy jak często daną preferencję w ciągu dnia wykonujemy, a na koniec tradycyjnie wskazujemy budżet jakim dysponujemy. Po przejściu algorytmu otrzymujemy kilkanaście propozycji, które powinny spełnić nasze oczekiwania. Jedyna dla nas, jako Polaków wada, to brak wsparcia dla naszego ojczystego języka. Również, ale niekoniecznie, niektórym może brakować operatorów spoza Stanów Zjednoczonych. Mimo wszystko, sprawdźcie klikając w poniższy link który smartfon jest dla Was najlepszy:

Klik!

google wybiera telefon smartfon wybór jaki ktory

W moim wypadku otrzymałem głównie flagowe urządzenia. Osobiście na to patrząc, faktycznie Nexus 6 sprawdzi się do moich zastosowań. Oczywiście możemy pod koniec zadecydować także o cenie i to pokazuje, że baza urządzeń do najmniejszych nie należy.

Powyższa strona wydaje się wybawieniem dla wielu osób, ale czy faktycznie stworzony przez Google algorytm trafnie wybiera najlepsze smartfony? W moim wypadku z pewnością chciałbym większych konkretów, ale z pewnością już teraz mam zawężony zakres poszukiwań.

Sprawdź najnowsze wpisy