Niedawno pisałem o metodzie na zamienienie Raspberry Pi Pico w pełnoprawny komputer osobisty. A raczej w coś, co byłoby uważane za takie coś 35-40 lat temu. Dziś jednak cofniemy się w czasie jeszcze dalej, skręcając przy okazji w stronę gier. Mowa tu bowiem o nowej aranżacji pierwszej gry, a zarazem konsoli, czyli Ponga. Mowa więc o tytule z 1972 roku, chociaż w o wiele nowocześniejszej wersji, niż pierwotnie.

Raspberry Pi Pico Pong

Zespół Gurgle Apps znany jest z kreatywnego podejścia do mikrokomputerów. Ich najnowszy projekt również nie zawodzi. Nie tylko napisali Ponga dla Raspberry Pi Pico i podłączyli do niego ekran oraz kontrolery, ale przygotowali nawet obudowę, która umożliwia wygodną rozgrywkę. A pamiętajmy, że Pong to nie tylko pierwsza gra komputerowa na świecie. To także pierwszy tytuł multiplayer nastawiony na PvP. Lista elementów co prawda jest dość krótka, jednak mowa tu o konsoli sprzed niemal 50 lat.

Zobacz też: Wyciek z Facebooka – sprawdź, czy Twój numer telefonu znalazł się w bazie

Poza samym Raspberry Pi Pico zespół wykorzystał więc miniaturowy ekran OLED, potencjometry i obudowę wydrukowaną w 3D. Nie zabrakło także elementów dyskretnych. A raczej elementu, bo mowa tu o pojedynczym rezystorze. Dokładną instrukcję budowy tego retrodzieła i konieczne elementy możecie sprawdzić, klikając link umieszczony pod filmem. Tam też znajdziecie oprogramowanie niezbędne do uruchomienia tego dzieła. Wygląda to jak naprawdę interesujący, prosty, efektowny i tani projekt. W sam raz dla początkującego elektronika, który chciałby stworzyć własną konsolę do gier.

Źródło: Tomshardware

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.