Jutro swoją premierę ma mieć Lenovo Legion 2 Pro, czyli nowy gamingowy smartfon. Tym razem wygląd urządzenia z pewnością będzie czymś, co przyciągnie nowych klientów. Smartfony dla graczy zazwyczaj wyróżniają się swoim wyglądem, a nowy Legion 2 Pro nie będzie tutaj wyjątkiem. Został bowiem zaprojektowany tak, że szkoda będzie trzymać go w etui.

Wygląd Lenovo Legion 2 Pro

wygląd Lenovo Legion 2 Pro

Pełną specyfikację Lenovo Legion 2 Pro powinniśmy poznać jutro podczas premiery sprzętu. Można jednak spodziewać się tego, że pod maską znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 888, czyli najmocniejszy z obecnie dostępnych na rynku. Sam wyświetlacz ma mieć przekątną 6,92 cala, a więc będzie to dość spory sprzęt. Wyświetlacz AMOLED ma mieć odświeżanie na poziomie 144 Hz, a na jego powierzchni nie będzie żadnych wcięć czy dziur. Kamera do selfie ma wysuwać się z obudowy, więc gracze będą mieli czystą przestrzeń przeznaczoną do rozgrywki.

Jeżeli wszystko się potwierdzi, to bateria ma mieć pojemność 5500 mAh (z ładowaniem 90 W). Jak to w przypadku smartfonów gamingowych bywa, aparaty schodzą tutaj na drugi plan. Główny sensor ma mieć 64 Mpix, a wspomniana wyżej wysuwana kamera do selfie 44 Mpix. Ponoć ma pojawić się jeszcze wersja z 16 GB RAM, ale o tym przekonamy się jutro. Sam wygląd Lenovo Legion 2 Pro przedostał się ostatnio do sieci, a teraz telefon pokazała sama firma. Nowy model jest… specyficzny. Stworzono go tak, by najwygodniej korzystało się z niego w orientacji poziomej. To oczywiście ukłon w stronę graczy, by łatwiej trzymało się sprzęt dwoma rękoma.

Zobacz też: Niedługo ruszą testy Diabo 2 Resurrected.

Wyspa aparatów zajmuje całą szerokość urządzenia i trochę szkoda, że Lenovo nie zdecydowało się na umieszczenie tam… drugiego ekranu. To w połączeniu z dedykowanymi przyciskami mogłoby być całkiem ciekawym rozwiązaniem dla graczy. Zamiast tego na pleckach jest wentylator. Co nie zmienia tego, że to naprawdę ciekawy sprzęt, choć do tanich zapewne nie będzie należał. Przekonamy się jutro.

Źródło: Weibo / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.