Firma Archos przedstawiła swój najnowszy tablet Archos Child Pad, który ma być przeznaczony dla dzieci i działać na Ice Cream Sandwich. Urządzenie ma mieć 1 GHz procesor, 7 calowy wyświetlacz oraz 1 GB pamięci RAM. Abstrahując jednak od specyfikacji sprzętowej, ciekawostką jest, że część oprogramowania ma być zablokowana, aby być bardziej przyjazna dzieciom.

Tablet ma mieć wbudowany specjalny sklep dostosowany dla młodszych użytkowników (Kids AppStore), który pozwoli na wybór około 10 tysięcy aplikacji podzielonych na 14 kategorii (m.in. gry, multimedia, komiksy, sport, ebooki). Dodatkowo zupełnie przebudowano sam system, aby był bardziej kolorowy. Na ekranie głównym utworzono gotowe foldery, które pozwolą na szybki dostęp do najważniejszych programów. Do pamięci urządzenia ma być wgrane 28 pozycji w tym Angry Birds. Również przeglądarka internetowa będzie zmodyfikowana o wbudowane zabezpieczenie w postaci Mobilnego Filtru Rodzicielskiego, który ma być dostosowany do założeń CIPA i COPPA.

Archos Child Pad będzie dostępny na razie dla mieszkańców USA za 129 dolarów i dla Brytyjczyków za 99 funtów. Uważam, że pomysł jest ciekawy, ale osoby, które poszukują taniego urządzenia z ICS srodze się zawiodą, ponieważ blokada Android Market, jak i wielu innych funkcji może być zbyt dotkliwa, zaś dla rodziców poszukujący bezpiecznego urządzenia dla swojego dziecka to propozycja idealna.

źródło: slashgear.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.