Archos Child Pad – tablet z ICS dla dzieci

Cezary Zapała 2012-03-02

Firma Archos przedstawiła swój najnowszy tablet Archos Child Pad, który ma być przeznaczony dla dzieci i działać na Ice Cream Sandwich. Urządzenie ma mieć 1 GHz procesor, 7 calowy wyświetlacz oraz 1 GB pamięci RAM. Abstrahując jednak od specyfikacji sprzętowej, ciekawostką jest, że część oprogramowania ma być zablokowana, aby być bardziej przyjazna dzieciom.

Tablet ma mieć wbudowany specjalny sklep dostosowany dla młodszych użytkowników (Kids AppStore), który pozwoli na wybór około 10 tysięcy aplikacji podzielonych na 14 kategorii (m.in. gry, multimedia, komiksy, sport, ebooki). Dodatkowo zupełnie przebudowano sam system, aby był bardziej kolorowy. Na ekranie głównym utworzono gotowe foldery, które pozwolą na szybki dostęp do najważniejszych programów. Do pamięci urządzenia ma być wgrane 28 pozycji w tym Angry Birds. Również przeglądarka internetowa będzie zmodyfikowana o wbudowane zabezpieczenie w postaci Mobilnego Filtru Rodzicielskiego, który ma być dostosowany do założeń CIPA i COPPA.

Archos Child Pad będzie dostępny na razie dla mieszkańców USA za 129 dolarów i dla Brytyjczyków za 99 funtów. Uważam, że pomysł jest ciekawy, ale osoby, które poszukują taniego urządzenia z ICS srodze się zawiodą, ponieważ blokada Android Market, jak i wielu innych funkcji może być zbyt dotkliwa, zaś dla rodziców poszukujący bezpiecznego urządzenia dla swojego dziecka to propozycja idealna.

źródło: slashgear.com

 Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • dorianoz

  A ten „Kids Appstore” to niby co jak nie Market ale, dla dzieci z 10 000 apek grierek i duperelek. A sprytny napewno tam wbije market albo wgra ICS’a dla dużych 😉

 • marek-sz

  kto by to kupił? moje dziedzko ma della inspairona duo z windows 7 i umie korzystać z niego lepiej niż ja. nie wybrał bym androida ics bez marketu.

 • mobil

  czekamy na wsparcie ze strony xda 😀

 • uikol

  za kolorowy, bez dostępu do marketu to tak jakby nie android.

  • koszal

   [quote name=”tomek”]za kolorowy, bez dostępu do marketu to tak jakby nie android.[/quote]

   A ty jestes grupą docelowa?? Dzieci lubia kolory, a do marketu lepiej by nie mialy same dostepu..

  • terel

   Masz rację. Jeśli dzieci się dowiedzą, że nie mają pełnoprawnego Androida, to na pewno się wściekną.

   • szemi

    I powstanie gra: „Angry kids” 😉

  • navegare

   Za to ma ICS, o który na wielu modelach podobno się nie da uruchomić.
   Chcesz oficjalnego ICS? Zostaw swojego Galaxy S w domu, zabierz tablet dzieciaka 🙂
   Toż to kpiny ze zdrowego rozsądku.

 • funky666

  E tam, mój szwagier kupił 3-letniej córce iPada 2 😀 I tej wersji się trzyma – przecież to nie dla niego 🙂

 • razorq

  [quote]zabezpieczenie w postaci Mobilnego Filtru Rodzicielskiego, który ma być dostosowany do założeń CIPA i COPPA.[/quote] No pewnie dziecko od erotyki bedzie chronic ustawa o bardzo dzwiecznej nazwie, a dokladniej CIPA 😀

 • waldemar harkabuzik

  a co to jest ta „CIPA”?

  • zapper

   Children’s Internet Protection Act (Ustawa o ochronie dzieci w internecie)x