ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp - kasowanie konta innych użytkowników

Przesiadka z iOS na Androida lub odwrotnie? Dla historii rozmów WhatsAppa to nie będzie już problem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Przejście z iOS na Androida i odwrotnie wydaje się banalnie prostą czynnością. Istnieje multum aplikacji, które ułatwiają transfer danych pomiędzy tymi platformami. Niestety, wciąż można napotkać na pewne problemy. Jednym z nich jest przeniesienie swojej historii rozmów z WhatsAppa. Zmieniasz iPhone na smartfon z Androidem lub odwrotnie? Pożegnaj się ze swoimi wiadomościami. To na szczęście ma się wkrótce zmienić.

WhatsApp przenoszenie historii rozmów z iOS

WhatsApp przenoszenie historii rozmów

WhatsApp właśnie próbuje przekonać użytkowników, którzy odeszli do powrotu. Dodaje przy tym szereg funkcji, o które użytkownicy prosili od lat, ale do tej pory ignorował sugestie z ich strony. Jedną z nich jest możliwość prostej migracji z Androida na iOS, czyli coś, co można by uznać za funkcję niemalże domyślną w dzisiejszych czasach. Według WABetaInfo WhatsApp pracuje nad funkcją, która pozwoli na migrację historii czatu. Obraz udostępniony przez ten portal, zawiera interfejs, który pozwala użytkownikowi na migrację swoich czatów do Androida. Niestety, nie ma grafiki odwrotnej, jednak możliwość migracji tylko w jedną stronę na dłuższą metę nie miałaby sensu.

Zobacz też: Kwietniowa aktualizacja podobno wyraźnie zwiększa wydajność Pixela 5

Niestety, nie ma wzmianki o tym, kiedy funkcja będzie dostępna. Jednak można oczekiwać, że  komunikator nie będzie zbyt długo zwlekał. Obecnie znajduje się w sytuacji, gdzie musi się starać o przychylność użytkowników. Trzeba przyznać, że dotychczasowe zawirowania okazały się niezwykle korzystne dla rynku. Konkurencja poczuła szansę na obalenie hegemona, natomiast sam WhatsApp znów zaczął się starać.

Źródło: WABetaInfo

Sprawdź najnowsze wpisy