Oppo nigdy nie brakowało pomysłów, ani talentu do ich realizacji. Najlepszym dowodem na to jest rozwijany smartfon giganta. Tym razem jednak producent stworzył coś, co może przypaść do gustu mobilnym graczom. A mianowicie projekt kontrolera ze zintegrowanymi bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth. I to naprawdę ma sens. W końcu gracze zwykle używają słuchawek. Bez nich trudno się w pełni zanurzyć w ogrywanym tytule. Oczywiście, wielu z nas ma już swoje ulubione słuchawki. Te jednak mogą bezpiecznie się ładować w pudełku, kiedy my gramy, korzystając z tych z kontrolera.

Oppo pad ze słuchawkami

Oppo pad ze słuchawkami

Oczywiście to, że wniosek wypłynął dopiero teraz, nie oznacza, że jest to najnowszy pomysł firmy. Patent zatytułowany jest jako kontroler gier i został złożony 9 września 2019 roku. I to nie tak, że do tej pory przeleżał on w szufladzie. Został on opublikowany dopiero w marcu tego roku, czyli pokonał dość długą drogę w urzędach. Jego numer zgłoszenia to natomiast CN112451961A. W opisie patentowym zauważono, że wraz z szybkim rozwojem branży gier elektronicznych, gry mobilne były szeroko promowane ze względu na ich wygodę. W celu lepszej obsługi wielu gier sprawdza się natomiast dedykowany pad.

Zobacz też: Firefox radzi sobie coraz gorzej – za to Edge wprost przeciwnie

Istniejące gamepady do telefonów komórkowych dzielą się głównie na dwie kategorie. Jedną z nich jest gamepad, który blokuje wszystkie porty urządzenia. To znaczy, sam smartfon jest zaciskany w środku gamepada, ten blokuje gniazda, w tym audio 3,5 mm, co uniemożliwia korzystanie z przewodowego zestawu słuchawkowego. Innym projektem jest uchwyt do gier, który posiada uchwyt na telefon na górze. Kontroler wygląda jak zwykły gamepad z joystickiem i zwalnia miejsce, aby podłączyć gniazdo audio lub użyć portu ładowania podczas gry. Patent Oppo obejmuje drugą konstrukcję, dzięki czemu skorzystają na tym także fani przewodowych słuchawek. Niestety, nie wiadomo, czy takie urządzenie w ogóle trafi na rynek. Trzeba jednak przyznać, że pomysł z chowaniem słuchawek wewnątrz obudowy jest naprawdę ciekawy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.