W zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na plotki sugerujące, że ESA rozważa dodanie opłat za oglądanie niektórych pokazów targów E3 2021 organizacja temu zaprzeczyła. Podkreśliła przy tym, że cyfrowy pokaz będzie darmowy dla wszystkich. Dodała przy tym, że w przyszłości podzieli się szczegółami na temat całej imprezy. No cóż, jak się okazuje przyszłość mamy dziś. Organizatorzy podali dokładniejszą datę początków targów oraz częściową listę wystawców. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, trzeba podkreślić, że nie jest tak źle, jakby mogło być.

Targi E3 2021 – data i wystawcy

Targi E3 2021 - data i wystawcy

Zacznijmy od początku:  wygląda na to, że data E3 2021 została przesunięta. W zeszłym roku krótko po odwołaniu E3 2020, ESA ogłosiła, że targi E3 2021 odbędą się w dniach 15-17 czerwca. Teraz jednak okazuje się, że impreza będzie trwała w dniach 12-15 czerwca. Kolejną dobrą informacją jest dodatkowy dzień więcej. To może sugerować, że wystawcy mają co pokazywać podczas trwania imprezy. Lista firm, które wezmą udział, również jest długa. ESA pochwaliła się jedynie ich częścią. I tak mamy pewność, że w wydarzeniu wezmą udział:

  • Nintendo
  • Xbox
  • Capcom
  • Konami
  • Ubisoft
  • Take-Two Interactive
  • Warner Bros Games
  • Koch Media

Zobacz też: Nokia ma porzucić Android One – kolejna niepopularna decyzja ze strony finów?

Na liście nie znajdziemy natomiast Sony, co jednak nie powinno nikogo dziwić. Japoński gigant nie brał udziału w E3 2019, a i odwołał swoją obecność na E3 2020 jeszcze zanim samą imprezę spotkał ten sam los. Skąd więc pewność, że samo E3 2021 się odbędzie? Otóż organizatorzy zamierzają uczynić targi całkowicie wirtualnym pokazem.

Deweloperzy będą prezentować swoje najnowsze wiadomości i gry bezpośrednio fanom na całym świecie. ESA będzie współpracować z partnerami medialnymi na całym świecie, aby pomóc wzmocnić i udostępnić te treści dla wszystkich za darmo.

— Podała organizacja  w komunikacie.

Przy okazji organizatorzy wyrazili nadzieję, że E2 2022 będzie już imprezą w starym, dobrym stylu. No cóż, miejmy nadzieję, że to prawda.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.