Ze względu na trwający szał na kryptowaluty, chińscy przemytnicy najwyraźniej zwrócili swoją uwagę na nowe karty górnicze Nvidia CMP. Podczas ostatniej akcji, służby celne Hongkongu skonfiskowały znaczną ilość układów tego typu z łodzi rybackiej. Wśród zarekwirowanych towarów znalazło się 300 kart graficznych, które wyglądają jak Nvidia CMP 30HX. Jednak trudno jest z całą pewnością stwierdzić, które karty zostały skonfiskowane, ponieważ nie posiadają one naklejek i oznaczeń.

Udaremniono przemyt 300 kart graficznych w Hongkongu

przemyt 300 kart graficznych w Hongkongu

Skąd więc wiadomo, że chodzi o karty dedykowane wydobywaniu kryptowalut? Otóż na udostępnionych zdjęciach nie widać, aby te układy dysponowały wyjściami wideo. To dość jasno sugeruje, że mamy tu do czynienia z układami Nvidia z serii CMP. Warto dodać, że premiera CMP 30HX i 40HX była zaplanowana na marzec, ale tylko ta pierwsza została znaleziona w sprzedaży. To oznacza, że jedynymi układami, które mogły trafić w ręce przemytników, są te pierwsze. Cała akcja przejmowania nielegalnych kart przez chińskie władze również nie odbyła się bez niespodzianek. 

Zobacz też: Wiemy, dokąd uciekł szef Noki – mimo zmiany branży wciąż będzie blisko smartfonów

Miejscowe służby dostrzegli podejrzaną działalność gdy przemytnicy ładowali towar na łódź rybacką w pobliżu międzynarodowego lotniska w Hongkongu. Część z nich udało się zatrzymać, ale kilku uciekło inną, szybką łodzią. Oprócz 300 kart górniczych skonfiskowano również egzotyczne jedzenie, gadżety i smartfony. Same produkty techniczne zostały wycenione na 2 miliony HK$, czyli około miliona PLN. Biorąc pod uwagę ceny, jak i problemy z dostępnością układów graficznych ich przemyt nie powinien dziwić. Można wręcz się spodziewać, że tego typu akcje będą coraz częstszym zjawiskiem.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.