ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
przemyt 300 kart graficznych w Hongkongu

Władze Hongkongu zarekwirowały 300 kart graficznych z łodzi rybackiej

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Ze względu na trwający szał na kryptowaluty, chińscy przemytnicy najwyraźniej zwrócili swoją uwagę na nowe karty górnicze Nvidia CMP. Podczas ostatniej akcji, służby celne Hongkongu skonfiskowały znaczną ilość układów tego typu z łodzi rybackiej. Wśród zarekwirowanych towarów znalazło się 300 kart graficznych, które wyglądają jak Nvidia CMP 30HX. Jednak trudno jest z całą pewnością stwierdzić, które karty zostały skonfiskowane, ponieważ nie posiadają one naklejek i oznaczeń.

Udaremniono przemyt 300 kart graficznych w Hongkongu

przemyt 300 kart graficznych w Hongkongu

Skąd więc wiadomo, że chodzi o karty dedykowane wydobywaniu kryptowalut? Otóż na udostępnionych zdjęciach nie widać, aby te układy dysponowały wyjściami wideo. To dość jasno sugeruje, że mamy tu do czynienia z układami Nvidia z serii CMP. Warto dodać, że premiera CMP 30HX i 40HX była zaplanowana na marzec, ale tylko ta pierwsza została znaleziona w sprzedaży. To oznacza, że jedynymi układami, które mogły trafić w ręce przemytników, są te pierwsze. Cała akcja przejmowania nielegalnych kart przez chińskie władze również nie odbyła się bez niespodzianek. 

Zobacz też: Wiemy, dokąd uciekł szef Noki – mimo zmiany branży wciąż będzie blisko smartfonów

Miejscowe służby dostrzegli podejrzaną działalność gdy przemytnicy ładowali towar na łódź rybacką w pobliżu międzynarodowego lotniska w Hongkongu. Część z nich udało się zatrzymać, ale kilku uciekło inną, szybką łodzią. Oprócz 300 kart górniczych skonfiskowano również egzotyczne jedzenie, gadżety i smartfony. Same produkty techniczne zostały wycenione na 2 miliony HK$, czyli około miliona PLN. Biorąc pod uwagę ceny, jak i problemy z dostępnością układów graficznych ich przemyt nie powinien dziwić. Można wręcz się spodziewać, że tego typu akcje będą coraz częstszym zjawiskiem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy