NVIDIA robi co może, aby w jakiś sposób zapobiec obecnym brakom na rynku kart graficznych. Wczoraj informowaliśmy Was o planowanym zwiększeniu produkcji układów GeForce GTX 1650, a okazuje się, że nie jest to jedyne GPU, które zaliczy powrót. Wszystkie na niebie wskazują na to, że na rynek może trafić także GeForce GTX 1080 Ti, najmocniejsza dla graczy karta graficzna z rodziny Pascal.

GeForce GTX 1080 Ti nadal produkowany. Karta może trafić z powrotem do sprzedaży

GeForce GTX 1080 Ti

Tak wynika bowiem z postu jednego z użytkowników Quasar Zone. Odesłał on swojego GeForce’a GTX 1080 Ti na reklamację. Serwis postanowił wymienić kartę użytkownika, dla którego było to niemałe zdziwienie. Okazało się bowiem, że dostał on świeżo wyprodukowany egzemplarz GeForce’a GTX 1080 Ti. Informator Harukaze dostał później informację od innego użytkownika, posiadającego wersję FTW firmy EVGA, potwierdzającą owe doniesienia. Należy pamiętać, że EVGA udziela 3-letniej gwarancji na karty graficzne oparte na GPU NVIDIA, a egzemplarze zamienne produkowane są zdecydowanie szybciej niż 4 lata po premierze. Tyle bowiem czasu minęło od pojawienia się kart GeForce 1080 Ti na rynku. Być może jednak firma wyprzedała swoje zamienniki i NVIDIA zmuszona była wyprodukować nowe egzemplarze. Mimo upływu lat GeForce GTX 1080 Ti nadal potrafi zapewnić wysoką wydajność, zwłaszcza w wariancie z 11 GB pamięci GDDR5X.

Zobacz także: Znamy polskie ceny realme 8 – spokojnie, nadal będzie tanio!

Przypomnijmy, że GeForce GTX 1080 Ti to najwydajniejsza karta graficzna należąca do serii Pascal. Model ten bazował na GPU GP102, oferując ogromny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednikiem z rodziny Maxwell. Do dzisiaj układ ten pozwala na zadowalające osiągi nawet w najbardziej wymagających tytułach. Pojawienie się tej karty po raz kolejny w sprzedaży z pewnością ucieszyłoby użytkowników PC. Oczywiście wszystko zależy również od ceny, jaką przyszłoby zapłacić za nową wersję GeForce’a GTX 1080 Ti. Fakt, że użytkownik koreańskiego forum otrzymał kartę graficzną z datą produkcji karty w 2021 r., pokazuje, że coś może być jednak na rzeczy. Niemniej jednak na oficjalne ogłoszenie przyjdzie nam z pewnością trochę poczekać.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.