ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S9

Złe wieści dla posiadaczy Galaxy S9 i Galaxy S9+. Aktualizacje będą znacznie rzadsze

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung to bardzo popularna firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów. A skoro o smartfonach mowa, to dziś dowiedzieliśmy się, że posiadacze Galaxy S9 i Galaxy S9+ będą musieli się pogodzić ze znacznie rzadszymi aktualizacjami. Niestety te modele mają już swoje lata, więc można powiedzieć, że taka jest kolej rzeczy i nikt nie powinien być przesadnie zdziwiony.

Rzadsze aktualizacje dla Galaxy S9 i Galaxy S9+

Galaxy S9 kwartalne aktualizacje

Premiera rodziny Galaxy S9, w której skład wszedł Galaxy S9 i Galaxy S9+, odbyła się na początku 2018 roku. Nie da się więc ukryć, że nie są to już smartfony pierwszej świeżości. Dotychczas urządzenia otrzymywały comiesięczne poprawki zabezpieczeń, jednak teraz Samsung zadecydował, ze już pora przestawić się na kwartalne. To z kolei oznacza, że od teraz posiadacze Galaxy S9 i Galaxy S9+ mogą liczyć na tylko cztery aktualizacje w roku – po jednej na trzy miesiące.

Zobacz także: [Promocje dnia] iPhone 12, Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy S20 FE i więcej super okazji!

Rzecz jasna o aktualizacjach oprogramowania nie może już być mowy – oficjalnie te smartfony na zawsze pozostaną z Androidem 10. Uaktualnienia zabezpieczeń co trzy miesiące nie brzmią zbyt dobrze, ale przyszłość Galaxy S9 i Galaxy S9+ zapowiada się jeszcze gorzej, bo jest spora szansa, że oba smartfony przejdą na aktualizacje półroczne już w przyszłym roku. Wiele osób mówi, że zawsze trzeba szukać pozytywów. Być może warto posłuchać tej rady, bo równie dobrze Samsung mógłby całkowicie zaprzestać wydawania uaktualnień dla tych modeli. Mamy tu jakichś użytkowników Galaxy S9 lub Galaxy S9+? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy