W mObywatelu pojawiła się ciekawa nowość – chodzi o bilety na pociągi i autobusy. Póki co dotyczy to tylko jednego regionu Polski, ale poszerzanie zasięgu nowej funkcji to tylko kwestia czasu. Osoby, które dużo podróżują transportem publicznym mogą być zadowolone.

Bilety na pociągi i autobusy w mObywatelu – jak to działa?

bilety na pociągi w mObywatelu

W aplikacji mObywatel pojawiła się Małopolska Karta Aglomeracyjna (MKA). Rozwiązanie to służy do integracji transportu kolejowego z komunikacją miejską – do wszystkiego mamy jedną kartę. System MKA został też zintegrowany z mObywatelem, dzięki czemu posiadacze karty mogą znaleźć w rządowej aplikacji swoje bilety okresowe.

Na powiązanie MKA z mObywatelem pozwoliło porozumienie, które w połowie ubiegłego roku podpisali minister cyfryzacji, Marszałek i Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Na tym regionie Polska się jednak nie kończy, więc w przyszłości możemy spodziewać się integracji kolejnych systemów transportu zbiorowego z mObywatelem. Rozmawiamy już z kolejnymi samorządami, które podobnie jak Małopolska, chcą zintegrować swoje rozwiązania z naszym. To spora wygoda dla mieszkańców – mówi minister Marek Zagórski, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj także: Android Auto będzie otwarty na więcej zewnętrznych aplikacji

mObywatel coraz lepiej spełnia kryteria wirtualnego portfela na dokumenty. W aplikacji stopniowo pojawiają się kolejne usługi i funkcje. W ostatnich miesiącach w mObywatelu zadebiutowało mPrawo Jazdy i zaświadczenie o szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

źródło: KPRM

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.