ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nawigacja od Google czyli Google Maps Navigation

Autor: Jacek Niesobski Kategoria: Newsy

Google właśnie dziś oznajmiło, że uruchamiają swoją własną nawigację pod nazwą Google Maps Navigation, która początkowo dostępna będzie tylko dla użytkowników. Jak można się domyślać i oczekiwać Google Maps Navigation to pełnoprawna aplikacja nawigacyjna.

„GMN będzie miało wszystko czego możnaby się spodziewać jak widoki 3D, nawigacja zakręt po zakręcie i automatyczne przeliczanie i zmiana trasy. Lecz w przeciwieństwie do innych nawigacji, GMN zostało zbudowane od podstaw tak, by wykorzystać połączenie z internetem w Twoim telefonie.”

Google napomknęło o kilku świetnych rozwiązaniach, spośród których większość związana jest z internetem.

(1) Zaktualizowane informacje o kontakcie – jako że dane o kontaktach czy też firmach są wyszukiwane na bieżąco w internecie, jako wynik wyszukiwania zawsze otrzymamy aktualny adres, numer telefonu czy stronę internetową.

(2) Wyszukiwanie – wpisz, wyszukaj, naciśnij „nawiguj” i jedź!

(3) Wyszukiwanie głosowe – powiedz lokalizację i wyszukaj ją! Możesz powiedzieć coś niedokładnego typu „włoska restauracja we Wrocławiu niedaleko stadionu”, a Google postara się ją wyszukać.

(4) Widok ulicy – Google zbiera aktualne informacje o ruchu drogowym i widoku ulic, które możesz wykorzystać podczas nawigowania.

(5) Wyszukiwanie po drodze – proste i oczywiste. Chodzi o wyszukiwanie stacji benzynowych, bankomatów itp. w pobliżu trasy, którą się poruszamy.

(6) Widok z satelit.

(7) Widok ulicy.

(8) Tryb stacji dokującej w samochodzie.

Filmik na żywo:

Myślę, że wiele osób nie może się doczekać, żeby położyć swoje łapki na tej cudownej aplikacji. Miejmy nadzieję, że nie będzie trzeba czekać długo.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android

Sprawdź najnowsze wpisy