Google to firma słynąca przede wszystkim z wyszukiwarki, jednak od kilku lat gigant ma w swoim portfolio także smartfony z rodziny Pixel. Jej najnowszym przedstawicielem jest obecnie średniopółkowy Pixel 5, który właśnie doczekał się nowej aktualizacji. Wygląda na to, że poza poprawkami błędów, użytkownicy mogą liczyć także na wzrost wydajności. A nie da się ukryć, że to brzmi bardzo dobrze.

Większa wydajność Pixela 5 dzięki aktualizacji

Pixel 5 aktualizacja większa wydajność

Kwietniowa aktualizacja zabezpieczeń dla kompatybilnych smartfonów z serii Pixel została już udostępniona. Szczególnie ciekawa jest ta przeznaczona dla Pixela 5, bowiem nie tylko poprawia znane i irytujące błędy, a także odblokowuje potencjał obecnego w smartfonie procesora. Uaktualnienie optymalizuje wydajność w aplikacjach i grach intensywnie wykorzystujących układ graficzny.

Zobacz także: Pixel 6 bez Snapdragona – Google ma na niego zupełnie inny pomysł

Redaktor austriackiej gazety Der Standard, Andreas Proschofsky, przeprowadził testy porównawcze Pixela 5 z marcową i kwietniową aktualizacją. Z najnowszym uaktualnieniem wyniki w 3DMark potrafią być nawet o 50% wyższe w porównaniu do oprogramowania sprzed miesiąca. Dla przypomnienia, 3DMark to popularne narzędzie, które określa wydajność renderowania grafiki 3D i możliwości procesora. Trzeba zaznaczyć, że mimo iż 50% robi wrażenie, to niekoniecznie oznacza to, że wynik ten musi przełożyć się na widoczny gołym okiem wzrost wydajności podczas codziennego użytkowania. Mamy tu jakichś posiadaczy Pixela 5? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.