Użytkownicy Android Auto wkrótce dostaną większy wybór aplikacji do nawigacji, parkowania i ładowania w Sklepie Play. Google pozwala zewnętrznym deweloperom na dodawanie oprogramowania w tych kategoriach. Oznacza to, że wkrótce wiele z nich pojawi się na samochodach. Oczywiście należy przypuszczać, że programy tego typu dostępne na smartfonach zawitają tam jako pierwsze. Chociaż i te będą musiały przejść pewne modyfikacje UI, aby być dostosowanymi do sterowania nimi w trakcie jazdy z perspektywy Android Auto. Na takie dedykowane wyłącznie samochodom będziemy musieli jednak poczekać znacznie dłużej. 

Zewnętrzne aplikacje na Android Auto

Zewnętrzne aplikacje na Android Auto
Boss MRCP9685A

Google ogłosiło, że otworzy swój sklep dla większej liczby aplikacji Android Auto jeszcze w sierpniu ubiegłego roku. Niektóre z nich były dostępne już jakiś czas temu w formie programów beta. Teraz jednak dostępne będą w pełni oficjalnym kanałem. Warto tu podkreślić, że do tej pory Google dopuszczało zewnętrznych deweloperów do wypuszczania na samochody aplikacji multimedialnych i informacyjnych. Jednak to by było na tyle. Wcześniej firma była niechętna do otwarcia platformy do innych rodzajów programów. Miało to wynikać z obawy przed odciąganiem uwagi kierowcy od prowadzenia pojazdu. 

Zobacz też: Wiemy, kto może pomóc Google w stworzeniu ich procesora

Te obawy z resztą nie zniknęły. Prostota obsługi i brak odwracaczy uwagi są jednym z warunków dodawania aplikacji na Android Auto. Nie ma więc mowy o wyskakujących reklamach lub powiadomieniach, które zmuszają kierowcę do spojrzenia na ekran urządzenia w trakcie jazdy. I naprawdę trudno się temu dziwić. Gigant chce uniknąć oskarżeń o to, że jego system był przyczyną wypadku. 

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.