ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung z technologią LG

Koniec LG korzystny dla Samsunga – i nie chodzi tu o bazę użytkowników

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Koniec działu mobilnego LG spowodował pewne zamieszanie w świecie nowych technologii. Wynika to jednak raczej z faktu, że mowa tu o firmie, która była na rynku smartfonów od samego początku, a nie otworzeniu na rynek olbrzymiej ilości fanów marki. Tych w ostatnich latach było coraz mniej. Dlaczego? No cóż, tutaj odsyłam Was do podsumowania działalności LG, o którego stworzenie pokusił się Adrian. Warto tu dodać, że koniec LG otwiera także nowe możliwości, z których skorzystać ma Samsung.

Samsung z technologią LG

Samsung z technologią LG

Otóż czego by nie mówić o smartfonach LG i ich cenach, to w rękach koreańskiej firmy było kilka naprawdę użytecznych rozwiązań. Te były jednak dostępne jedynie na użytek własny. Teraz gdy dział mobilny nie istnieje, a poszczególne części korporacji zyskały większą autonomię, działy piastujące kontrolę nad tymi funkcjami mogą je udostępniać firmom zewnętrznym. I tak według najnowszych plotek Samsung ma być pierwszym klientem dla rozwiązań należących to LG Innotek.

Zobacz też: Co dalej z aktualizacjami Androida od LG? Spokojnie, umowa z Google nadal obowiązuje

LG Innotek jest częścią LG Corporation. Firma straciła ostatnio jednego ze swoich głównych klientów, a mianowicie LG Electronics, ponieważ mobilne ramię konglomeratu potwierdziło, że wychodzi z rynku. Oznacza to mniej zamówień dla LG Innotek, który wcześniej zaopatrywał dział mobilny w CoF-y i inne komponenty. Dobrą wiadomością dla LG Innotek jest to, że firma podobno zawarła umowę z Samsung Electronics, aby dostarczyć firmie układy przetwarzania obrazu dla serii Galaxy A. Dodatkowo, inny dział LG ma dostarczać Samsungowi sterowniki wyświetlaczy i układy scalone odpowiedzialne za obsługę paneli dotykowych. 

Zobacz też: To już koniec smartfonów LG, firma zamyka dział mobilny

Jak widać, to co było dobre w LG, przetrwa, chociaż zrobi to w Samsungu. Dlatego też fani koreańskiej marki powinni się zwrócić w stronę kolejnego producenta z tego państwa. Nie można oczywiście także wykluczyć, że LG rozpocznie współpracę z innymi producentami smartfonów. To może być korzystne szczególnie dla nas — konsumentów. Nowoczesne rozwiązania LG bez szeregu wad oferowanych przez urządzenia tego producenta? Brzmi świetnie. Oczywiście, szkoda, że LG przepadło. Z drugiej jednak strony zrobiło to już kilka ładnych lat temu.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy