Jeśli jeszcze nie mieliście okazji kupić konsolę nowej generacji, to w najbliższym czasie może to być jeszcze bardziej utrudnione. Dostępność nowego sprzętu od Sony i Microsoftu na całym świecie jest dość słaba, mimo że korporacje robią co w ich mocy, żeby gracze nie musieli zbyt długo czekać. Niestety, ale w dużej mierze winni są temu przede wszystkim niezależni handlarze, chcący dorobić się na obecnej sytuacji. Okazuje się, że braki w dostępności PlayStation 5 oraz Xbox Series X mogą trwać nawet do końca roku.

Dostępność konsol nowej generacji może być jeszcze gorsza niż dotychczas

dostępność konsol nowej generacji

O takim obrocie spraw poinformował Young Liu, prezes firmy Foxconn, zajmującej się produkcją komponentów elektronicznych. Twierdzi on, że obecna sytuacja na rynku sprawi, że konsole nowej generacji będą produktem deficytowym i ich kupno będzie momentami jeszcze bardziej utrudnione niż obecnie. Niedobór niezbędnych komponentów do produkcji PlayStation 5 oraz Xbox Series X sprawią, że problemy z ich dostępnością będą trwać aż do 2022 roku. Podobnie wypowiadała się jakiś czas Lisa Su, CEO firmy AMD. Jednakże jej prognoza była bardziej optymistyczna i twierdziła, że kłopoty z dostępnością nowych konsol będą trwały do ​​drugiej połowy 2021 roku. Nad problemem pochyliła się redakcja Bloomberg, która znalazła winowajcę tego problemu. Wszystkiemu winny jest brak układów zarządzania energią oraz sterowników wyświetlacza, które wykorzystywane są również w innych urządzeniach elektrycznych.

Zobacz także: Zwiększona produkcja GeForce GTX 1650 to lekarstwo na obecne problemy na rynku

Fabryki zajmujące się wytwarzaniem tych komponentów nie nadążają z ich produkcją. Panująca pandemia zaskoczyła analityków, którzy twierdzili, że klienci nie będą kupować dużej ilości elektroniki. Jak się jednak okazało, stało się odwrotnie, a firmy nie mogą zaspokoić ogromnego zainteresowania. Według wielu raportów, zapotrzebowanie na chipy komputerowe jest obecnie do około 30% większe niż ich produkcja. Mimo że w sklepach co jakiś czas pojawiają się nowe egzemplarze konsol nowej generacji, to ich dostępność jest bardzo słaba. Miejmy nadzieję, że najnowsze prognozy się nie spełnią i już niedługo PlayStation 5 oraz Xbox Series X pojawią się w większej ilości na sklepowych półkach.

Źródło: PSU

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Marcin Nic

Pasjonat wszelkich urządzeń mobilnych i nowinek technologicznych. Sympatyk koszykówki zza wielkiego oceanu. W wolnej chwili widz seriali i filmów o tematyce wojennej z różnych okresów historycznych.