Od 9 lutego użytkownicy Orange Flex mogli przekazywać niewykorzystane GB na wyjątkowy cel, jakim jest zasadzenie bioróżnorodnego lasu. Akcja odbyła się pod nazwą EKO GB. Na początku kwietnia poznaliśmy jej wyniki.

Orange Flex i 300 000 GB na wyjątkowy cel

orange GB na wyjątkowy cel

W 2017 roku w Męcikale na Kaszubach huragan spustoszył tereny leśne. Akcja EKO GB polegała na przekazywaniu niewykorzystanych części internetowych pakietów na zasadzeniu lasu w tym miejscu. Orange zaproponowało prosty przelicznik – każde przekazane 30 GB to 1 m2 lasu.

Użytkownicy Orange Flex nie zawiedli i przekazali łącznie 300 000 GB. Pomarańczowy operator zasadzi więc 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu. Taki młody las w ciągu roku pochłonie nawet 7 ton CO2. Las Orange Flex powstanie przy wsparciu Fundacji Las Na Zawsze. Postawimy na rdzenne liściaste gatunki – dęby, lipy, graby, brzozy i wiele innych – wyjaśnia Orange. Bioróżnorodność lasu ma sprawić, że będzie on bardziej odporny na gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

Czytaj także: Co zrobić, aby o marce motoryzacyjnej było głośno? Pobić rekord Guinessa dronami

Najwięcej GB przekazali użytkownicy z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic i Krakowa. Ponad 65% osób zaangażowanych w akcję ma od 25 do 44 lat. 72% uczestników stanowią mężczyźni. Rekordzista przekazał 260 GB, co przyczyni się do posadzenia 8,6 m2 lasu.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.