ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG Virtoo

Co dalej z aktualizacjami Androida od LG? Spokojnie, umowa z Google nadal obowiązuje

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Lany Poniedziałek nie zaczyna się idealnie – LG ostatecznie już oficjalnie ogłosiło zamknięcie działu mobilnego. Ostateczne pożegnanie nastąpi 31 lipca, ale wielu użytkowników zastanawia się, co dalej ze wsparciem ich smartfonów? Czy aktualizacje od LG nadal będą się pojawiać? Te wątpliwości z pewnością nasiliły się, gdyż kilka tygodni temu w Sieci pojawiła się informacja, jakoby Koreańczycy już wstrzymali wszystkie prace nad swoim oprogramowaniem. Jednak aż tak źle nie jest, bo firma planuje dotrzymać danego słowa podczas wydawania poszczególnych urządzeń.

LG nadal będzie wydawać aktualizacje Androida dla swoich smartfonów

LG Rollable wycofany?

Tym sposobem zacznijmy od tego, kto jeszcze może liczyć na Androida 11? Niedawno do Polski ta wersja systemu dotarła dla użytkowników LG Velvet, ale w sumie plan się nie zmienił. Nowe oprogramowanie trafi także dla V60 ThinQ, G7 One, G8X, G8S, Wing, K52 i K42. Wszystko zgodnie z przedstawionym niedawno harmonogramem. Podobnie regularnie powinny pojawiać się aktualizacje zabezpieczeń.

Wybiegnijmy nieco dalej w przyszłość i zapytajmy o Androida 12. Tutaj także sytuacja tak naprawdę wygląda bez zmian. LG nadal obowiązują zasady współpracy z Google, które jasno określają konieczność wsparcia poszczególnych urządzeń. Oczywiście zawsze pojawia się pewne ale. Z racji, że wiemy, jak wygląda świat aktualizacji Androida, tak tym haczykiem jest pozytywny wynik testów. Wcześniej należy ocenić, czy dane urządzenie będzie odpowiednio sprawne po aktualizacji. Tym samym niewątpliwie część z wcześniej wymienionej grupy nie otrzyma nowego systemu.

Zobacz też: Pierwszy Super Mario Bros z kolejnym rekordem cenowym.

Mimo wszystko aktualizacje od LG nadal będą się pojawiać, choć naturalnie nie należy spodziewać się już większych rewolucji i nowych rozwiązań. Dlatego nadal warto uzbroić się w cierpliwość, jeśli aktualnie czekacie na nowe oprogramowanie od Koreańczyków. Jeśli zostało zapowiedziane, to na pewno się pojawi.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najnowsze wpisy