ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Drastyczny spadek notowań HTC! Wartość firmy na poziomie 2005 roku!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc-sad

Tegoroczny flagowy model HTC miał przynieść firmie ogromne zyski. Tajwańczycy nawet na polskiej premierze One M9 chwalili się coraz lepszymi wynikami kwartalnymi, ale wprowadzenie do sprzedaży najnowszego topowego smartfonu okazały się wręcz tragiczne w skutkach.

Jak pokazuje Bloomberg, notowania HTC w obecnym miesiącu oscylują na poziomie zbliżonym do tego, co tajwańska firma osiągnęła w 2005 roku, a więc w czasach kiedy smartfony nie stanowiły tak dużego udziału w ogólnym mobilnym rynku. Wszystko to za sprawą One M9, który zapowiadany jako rewolucyjny, w praktyce okazał się kompletną klapą jeśli sprawdzimy wyniki sprzedaży. To z kolei negatywnie odbiło się na wspomnianych już notowaniach giełdowych.
ox-a
W porównaniu do cen akcji sprzed premiery One M9, te spadły aż o 47%! W marcu bieżącego roku jedna kosztowała 4,59$. Dzisiaj wystarczy 2,44$, aby wykupić jedną akcję w HTC. Jak już na początku wspomniałem, wynik ten jest najgorszy od 10 lat, co Tajwańczykom powinno dać do myślenia.

Tym samym pogłoski o sprzedaży firmy z pewnością na nowo się nasilą i być może ponownie usłyszymy o tym, że Microsoft chętnie przejąłby HTC. Niemniej jednak bądźmy dobrej myśli – Tajwańczycy jako prekursorzy systemu Android nie powinni zniknąć z rynku. Miejmy nadzieję, że brutalny rynek i los nie dopadną HTC i kolejne produkty sprawią, że tajwański producent wróci na dobre tory. Chociaż być może Wy macie odmienne zdanie na ten temat?

Sprawdź najnowsze wpisy